Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik északi nyelv a legkönny...

Melyik északi nyelv a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
Imádom az északi kultúrát, azt is el tudom képzelni, hogy oda költözzek egyszer. Jelenleg németet és anfolt tanulok, legalább középfokú nyelvvizsga lerakása után kezdenék bele az új nyelvbe.

2022. jan. 5. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ork
2022. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a skandináv nyelveket.A svéd és a norvég nyelvet ajánlom.Bár a skandináv nyelvek hasonlóak egymáshoz,és ezek a népek meg is értik egymás nyelvét,egy nyelvtanulónak azért némelyik nyelv kihívást jelent.A dán nyelv kiejtése pl.erősen redukáló,nagy lehet az eltérés az írott szöveg és annak kiejtése között.(pl.színek-farver kiejtése [faor])A svédnek és a norvégnak csak a fonetikai részére,a helyes kiejtésre kell kell odafigyelni.A nyelvtanuk viszont könnyen megtanulható.
2022. jan. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak teljesen igaza van, azonban élnék némi kiegészítéssel. A norvég nyelv igazából két nyelv, bokmål illetve nynorsk, két külön szókészlettel. Nagyon hasonló a kettő, de mégis más:

Bokmål: Regnbuen har mange farger.

Nynorsk: Regnbogen har mange fargar.

Høgnorsk: Regnbogen hev mange fargar.

Svéd: Regnbågen har många färger.

Német: Der Regenbogen hat viele Farben.


A norvég kicsit közelebb van a germán nyelvek eredeti formájához (és így a némethez is), így könnyebben megérti a többi skandináv nyelv beszélője, mint a másik hármat. A svéd ezzel szemben sokkal több egyszerűsödésen ment keresztül (például csak két nyelvtani nem van, míg a norvégban még megvan az eredeti három).

A kiejtés elsajátításánál fontos lehet, hogy a svéd nyelv tonális, ami annyit tesz, hogy nem csak szó és mondathangsúlyokkal, hanem hangmagasságbeli játszadozással is operál. Ezt önállóan elsajátítani nem könnyű.

Ezen kívül aminek szerintem szempontnak kéne legyen, hol akarsz élni. Norvégia és Svédország között nagy a különbség mind életszínvonal, mind árszínvonal tekintetében. Valahol azt olvastam, Norvégia még a többi skandináv ország lakói számára is drágának számít. Ezen kívül Norvégia lakossága mindössze 5 és fél millió, míg Svédországé majdnem 10.


Az izlandi nyelv felett sem kéne elsiklanunk, ám az a nyelv a 4 skandináv nyelv között a legkevésbé tanulható. Tele van más nyelvek által nehezen elsajátítható hangzókkal, mivel pedig elszigetelten fejlődött, szinte egyáltalán nem egyszerűsödött az idők során, megtartotta ősi formáját. Mindemellett összesen kevesebb mint 400.000 ember lakja a szigetet, így nem biztos, hogy megéri a fáradtságot, ha nem kifejezetten ezzel vannak terveid.

2022. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2: Nem lehet, hanem nagy az eltérés. Minden másként írsz és mondasz. Megérteni meg annyira nem értik meg egymást. A Bokmal/nynorsk a köztes nyelv, ez írásban megérti a dánt, szóban a svédet. A svéd meg a dán sehogy se érti meg egymást.


Kérdező:

Ahogy előttem írták azt döntsd el, hogy hol akarsz élni. Aztán menj ki turistáskodni pár napra a kiválasztott országban, hogy egyáltalán bírnád-e a klímát. Én Dániába voltam kb. 1,5-2 hetet, azalatt is teljesen más volt már az időjárás, mint Magyarországon.

2022. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!