Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk a Simple...

Mikor használjuk a Simple Present és a Present Continuous? (egyszerű és folyamatos jelen)

Figyelt kérdés

Mikor használjuk?

Hogyan képezzük a kérdő,tagadó és egyszerű kijelentő mondatokat?


2010. szept. 8. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

simple present: szokásos, ismétlődő cselekvések

leírások esetén

pl. I go to the cinema every weekend. (+)

I don't go to the cinema every weekend. (-)

Do you go to the cinema every weekend? (?)

present continuous: ha épp most csinálok vmit

néha jövőre vonatkozóan

pl. I'm writing a letter now. (+)

I'm not writing a letter now. (-)

Are you writing a letter now? (?)


röviden ennyi :)

2010. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

én egyszerűbben szoktam különbséget tenni az egyszerű és a folyamatos igeidők között... :)


a lényeg az, hogy a magyar nyelv az angol nyelv folyamatosságát mindig IGEKÖTŐK segítségével különbözteti meg (be, ki, le, fel, meg, el, át, rá, szét, ide, oda, össze, vissza stb.).


Például:

I am cooking the dinner. (=Főzöm a vacsorát.)

I cook the dinner. (=MEGfőzöm a vacsorát.)


I was watching the film. (=Néztem a filmet.)

I watched the film. (=MEGnéztem a filmet.)


I went to the theatre. (=ELmentem a színházba.)

I was goint to the theatre. (=Színházba mentem - folyamatosan.)


Ez nem szabály, de az esetek 99,99%-ában beválik.

Remélem, tudtam segíteni!

További szép estét kívánok!

2010. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
A második válaszban minimum három hiba van: először is nem a folyamatosságát, hanem a befejeettségét, másodszor az a cook-os példa teljesen értelmetlen, ("I cook dinner" mondat időt kifejező szituációba helyezés nélkül nincs) harmadszor ez a teória nem működik 99,99%-osan. Úgyhogy maradj az első válasznál, az ugyanis 100%-ig igaz!
2010. szept. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
64%

Nono! A második válaszoló azért nem mond hülyeséget! Nekem is így tanították általánosban, és a folyamatos aspektusnak semmi köze nincsen a befejezet(lenség)hez! Az a perfect...


Lásd, Szalai Nóra: 5 perc angol, 55.o.

Mielőtt tuskón viselkedünk, tessék tájékozódni!

2010. szept. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%

1. Nem tudok olyan könyvből tájékozódni, ami nincs meg nekem. Tudok viszont abból a 40 évből, amit az életem során angoltanulással töltöttem.

2. A te általad írt mondat nem áll sem összefüggésben, sem ellentétben azzal, amit én írtam. A szerepeltetett, a magyarban igekötős igék (pl megnéz, elmegy) a befejezettséget fejezik ki, ez azonban angolul egyáltalán nem kötelezően perfect igeidő, hanem simple is lehet. Folyamatos, ahogyan az a 2. válaszban szerepel viszont biztosan nem.

3. Nem az viselkedik bunkón, aki kijavítja a rossz választ, hanem aki félrevezeti a kérdezőt.

2010. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!