Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet nyelvet tanulni?És...

Hol lehet nyelvet tanulni?És hol lehet le államvizsgázni?

Figyelt kérdés

Mivel már angol nálunk nem is tanítanak szakmunkásban,és még előzző év is elégél trágyán,golndoltam hogy iskola után elmegyek nyelvet tanulni.

Mivel 5 nyelv ami kipróbálnék/esetleg megtanulnék:

Horvát,szlovén,spanyol,olasz,francia.

Esetleg hol van az ilyen "nyelviskolák"?



#nyelv,nyelvismerett,horvát,francia,olasz,spanyol,szlovén,iskola
2022. jan. 16. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

államvizsgázni azt mondja xd

nézz utána mi az, mielőtt megszólalsz

2022. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nagyon el vagy tévedve.
2022. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Államvizsgázni az egyetemisták szoktak, amire te gondolsz, azt nyelvvizsgának hívják.


Úgy tudom, horvát nyelvvizsga van Mo-n, Budapesten legalábbis biztosan. Nyelviskolára meg keress rá!

2022. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

No offense, de úgy nagyon nagy problémáid lesznek a nyelvtanulással, hogyha a közvetítő nyelv (a magyar) ilyen rosszul megy. Nem csak helyesírási hibáid vannak, hanem úgy egyáltalán a megfogalmazással gondok vannak. Úgy meg nagyon nehéz elsajátítani egy idegen nyelvet, ha adott dolgot a saját anyanyelveden nem tudsz értelmesen kifejezni.

Egyébként nyelvet tanulni bárhol és bármikor lehet, nyelviskola a kisebb városokban is mindig van elérhető, más kérdés, hogy a kisebb helyeken a népszerű nyelvekre koncentrálnak, mint angol vagy német, illetőleg az egyes tanfolyamok csak kellő számú jelentkező esetén indulnak. Én egyszer másfél év után kaptam értesítőt induló tanfolyamról Pécsett francia nyelvből, csakhogy nagyjából értsd, mire szeretnék kilyukadni. Magántanár is szóba jöhet, egyre többen vannak online, így a távolság sem lehet akadály, de persze az ő óradíjuk sokszorosa a nyelviskoláénak.

Államvizsgát pedig az ember egyetem végén tesz. Ha nyelvvizsgára gondolsz, azt is konkretizálni kellene, mivel több szint van. Sok nyelvvizsga-központ van, de ott sem mindegy, milyen nyelvről van szó, van olyan, ami több nyelvből hirdet (pl ECL vagy Origó) és az ország több részén elérhetőek, van olyan, ami csak egy nyelvre specializálódott (pl CILS -olasz), és csak egy helyen érhető el.

2022. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Államvizsgázni ügy tudsz, hogy először leérettségizel, majd felvételizel egyetemre. Végigjárod az egyetemet, a végén pedig államvizsgázol.

Nyelvet lehet otthon is tanulni, vagy nyelviskolában, ahol felkészítenek a nyelvvizsgára. Az egyetemek kapcsán azért beszélnek róla, mert előírás a Bsc diplomához a nyelvvizsga.

Itt láthatod a nyelvvizsgás nyelveket és vizsgaközpontokat:

[link]

2022. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3

Csak rosszul fogalmaztam :D

Okés dzsokés,de az a baj dilessziás vagyok,írással max lenne kicsi probléma,de magát az nyelvet megtudnám tanulni.

"Egyébként nyelvet tanulni bárhol és bármikor lehet, nyelviskola a kisebb városokban is mindig van elérhető"

-aha,csak nem tudom,hogy hol nálunk,mert mivel ahol lakom kisváros,még egy angol magán tanár se nincs aki tanítana vagy ilyesmi,de okés-

Online oktatással meg úgy vagyok,hogy nem annyira tudok figyelni,mert mivel család is zajong meg stb.

2022. jan. 16. 14:59
 7/9 A kérdező kommentje:

5

Köszönöm szépen az választ :D

2022. jan. 16. 15:00
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha diszlexiás vagy, akkor nem pont az olvasással van gond? Az mondjuk eléggé megnehezíti a tanulást.


Ha leírod, hol laksz, vagy rákeresel a googleban hogy "településed neve + nyelviskola" vagy "településed neve + olasz/francia/spanyol oktatás", biztosan lesz találat. Lehet, hogy nem a szomszéd utcában, hanem a legközelebbi nagyvárosban, de ez sajnos ilyen.


Az általad megjelöltekből én az olaszt vagy a spanyolt javaslom, mert azok könnyebbek, elsőre emészthetőbbek. Ha hasznosabbat, de nehezebbet akarsz, akkor francia.

2022. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8

"Ha diszlexiás vagy, akkor nem pont az olvasással van gond? Az mondjuk eléggé megnehezíti a tanulást"

Írással+olvasás

"Ha leírod, hol laksz, vagy rákeresel a googleban hogy "településed neve + nyelviskola" vagy "településed neve + olasz/francia/spanyol oktatás", biztosan lesz találat. Lehet, hogy nem a szomszéd utcában, hanem a legközelebbi nagyvárosban, de ez sajnos ilyen."

De jó,itt nagy nulla van,de ezért kérdezem de mind1.

Köszi az válasz!!!!

2022. jan. 16. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!