Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet idegen nyelveket...

Hogy lehet idegen nyelveket rendesen megtanulni? Én miért felejtem el?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet úgy megtanulni szavakat, bármilyen nyelvből, hogy meg is jegyezzem és ne kelljen folyton ismételni ahhoz, hogy tudjam?

Aki fordító, az hogy tudott annyi szót megjegyezni?


Ciki vagy sem, de én magam is elvégeztem a fordítóit, most nem fordítással foglalkozok szóval nem vagyok benne és mégis fel kell tennem ezt a kérdést.

Lehet, hogy szívesen lennék fordító vagy legalább kipróbálnám magam ebben a szakmában, de olyan érzésem van, hogy a szavak, amiket megtanulok, elpárolognak.

Úgy érzem, hogy csak pár napig emlékszek rájuk és aztán ismételhetem megint.

Az egyetemen sok szót tanultam, de akkor meg sok egyéb elfoglaltságom volt és ezért nem mindig volt időm ismételgetni. Persze ha kellett zh-t írni szavakból, akkor megtanultam és akkor tudtam, de már azokra nem emlékszem.


Tanultam ezen kívül is nyelvet mert pár hónapja a C1-es orosz nyelvtudásom frissítem fel különórákon, de ott se érzem, hogy annyira megjegyezném amit megtanulok.


Hogy lehet úgy megjegyezni szavakat, hogy ne kelljen minden héten ismételnem?


Mostanában minden téren azt látom, hogy amit megtanulok, az kifolyik belőlem, hogy régen sokkal jobban megjegyeztem mindent. Pedig nem vagyok öreg, féléve szereztem diplomát.

A fordítók egy rakás szót tudnak fejből, de hogy lehet annyi mindent úgy megtanulni, hogy ne kelljen minden héten ismételni?


Én ezt úgy kérdezem, hogy amúgy három C1-es komplex nyelvvizsgám van és az egyetemen is többnyire jó jegyeim voltak.

Főleg gazdasági szaknyelvet tanultam, akkor az egyetemen nem tűnt bonyolultnak a szövegeket lefordítani, jól is ment, de nem tudom hogyan jegyezhetnék meg minden szót vagy majdnem minden szót, szakkifejezést anélkül, hogy rendszeresen ismételném.

Lehet, hogy szakterülettől függ? Lehet, hogy gazdasági szaknyelv nem lenne nekem való, de egy egészségügyi igen? Vagy idő kell míg belerázódik az ember és ha egyre több szöveget fordít, akkor egyre több szót jegyez meg?


Nem az a kérdésem, hogy lefordítani hogy lehet egy szöveget, ahhoz nekem van érzékem, inkább azt nem tudom, hogy hogy lehet megjegyezni egy életre szavakat.



2022. jan. 17. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Egyetlen módszer van, FOLYAMATOSAN HASZNÁLNI a nyelvet, nem a szavakat kell ismételgetni!
2022. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Tele van ellentmondásokkal ez a kérdés, kizárt dolognak tartom, hogy fordító lennél. Ám legyen. Ha van 3 felsőfokú nyelvvizsgád, akkor jókora nyelvtanulási tapasztalatod is van. Talán nem mondok újat azzal, hogy használni kell a nyelvet. Amit az ember nem használ, elfelejti. Még a felsőfokú nyelvtudás is megkopik, elfelejtődik. Ennyi. A fordításhoz meg nem elég az idegen nyelvet tudni, a célnyelven kell tudni jól fogalmazni.
2022. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Milyen fordítóit vegeztél? Hol?
2022. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

#2: esti mese..😂😂😂


Kizart h barmi egyetemet elvegzett így..

2022. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Használni kell a nyelveket, erre nagyon mást nem lehet mondani. Napi szinten olvass és hallgass az adott nyelveken és akkor nem kopik a tudásod. Lehetőség szerint pedig beszélj is.
2022. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

„Tele van ellentmondásokkal ez a kérdés, kizárt dolognak tartom, hogy fordító lennél.”


Ez csak egy troll, vagy a gyéká embere. A rengeteg hashtagről lehet felismerni. Teleszemeteli szinte az összes kategóriát, ontja az értelmetlen kérdéseket.

2022. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6: jócskán esélyes...
2022. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!