Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes spanyolul tanulni?

Érdemes spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés

Már van egy angol c1-em , de kellene egy másik nyelv a diplomàmhoz. A németet tanultam egy ideig , de számomra unalmas és nem motiváló , nem szeretem a kiejtését(nem a nehèzségével van bajom )

Sokan írták a spanyolról hogy hasztalan. Ki mit gondol ?



2022. jan. 22. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen nyelven érdemes megtanulni, pláne ha szereted. Akik szerint nincs értelme, azok előre látják a jövőd?
2022. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hasztalan? Igaz, kevesebb helyen kérik, mint a németet, de kevesen is beszélik. Én mindig a spanyol miatt találtam állást.
2022. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Európában ezen a részen, ahol mi lakunk, tényleg hasztalan, ha munka szempontjából nézed. De ha tetszik, papírnak jó lesz.
2022. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos sokat olvastam , hogy a gazdasági szektorban a német a legjobb. A spanyol pedig sokkal kisebb értékkel bír akár ha majd munkát keresnék stb...

Ezzel szemben én úgy láttam középiskolában , egyetemen , hogy szinte mindenki német-angol kombinációt csinálja , a spanyolt pedig sokkal kevesebben .

2022. jan. 22. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég fejeztem be a középiskolát spanyol-angollal, megmondom őszintén nagyon nem bántam meg. Az angol szükséges mindenhova, a spanyol meg egyszerűen vonzó nyelv, nagyon üdítő hallgatni is.
2022. jan. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, hogy hiába mondják egy nyelvre, hogy nagyon fontos, rengeteg a lehetőség vele, a másik hasztalan, ha utálod sose fogod rendesen megtanulni és/vagy csak szenvedés lesz az egész. Míg lehet, hogy egy másikra azt mondják hasztalan, de mégis annyira szereted, hogy nagyon jó leszel belőle és sikeres leszel vele. Szerintem semmi sem hasztalan amit szeretsz és a fejlődésedet szolgálja. (Most az angolról nem beszélek, azt szereti az ember vagy nem kell.)
2022. jan. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a német fontosabb nálunk gazdasági szempontból, viszont pontosan ezért Dunát lehetne rekeszteni németül tudó emberekkel, míg spanyolul jól beszélő ember nincs valami sok (tapasztalatból mondom). Én ugyan még egyetemista vagyok, de adok spanyol órákat (korrepetálás címszó alatt), valamint már volt nem egy "hivatalos" munkám spanyolnak köszönhetően. Egyébként, a német Európában fontos, de az sem véletlen, hogy az USAban a két leggyakoribb nyelv, amit oktatnak az a francia és a spanyol, mert főleg az előbbi (bár a spanyol is, tekintve, hogy világnyelv) nemzetközi szinten bőven beelőzi a németet.
2022. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Usaban spanyol nyelv a masodik leggyakoribb, nem a francia.


Szerintem erdemes megtanulni. Ha tudsz spanyolul akkor olaszul es portugalul is erteni fogsz. En is megakarok tanulni spanyolul mert USAban elek is itt rengeteg latin-amerikai van.

2022. jan. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

8-as, ki mondta ennek ellenkezőjét? Szövegértési problémáid vannak? Én azt mondtam, hogy a francia és a spanyol a leggyakoribb két nyelv, amit OKTATNAK. Nyilvánvaló, hogy a déli államok (amik eredetileg Mexikó és nem az USA részei voltak), valamint általánosságban a nagyvárosok, mint New York vagy Bronx hemzsegnek a spanyol ajkú lakosoktól, ami miatt a második legbeszéltebb nyelv a spanyol lesz az államokban (mondjuk a legtöbben inkább spanglish-t beszélnek, főleg a fiatalabb generációban).


Folyékonyan beszélek spanyolul és az tény, hogy az olaszt elég jól érteni spanyollal írásban és szóban (de kiemelném, hogy szóban is akkor, ha lassabban beszél az illető, plusz sokat dob az is, hogy beszélek katalánul, amire egyébként sokkal jobban hasonlít az olasz), de a portugált szóban biztos, hogy nem fogod érteni (legalábbis a portugál nyelvjárásokat, a brazilok nyelvtanilag és hangtanilag is picit közelebb állnak a spanyolhoz).


Örülök, hogy annyira buzgó voltál, hogy valamibe csak bele tudtál kötni, gratulálok, de legközelebb inkább olvasd el többször a dolgokat, mert úgy tűnik annyi időt töltöttél az USAban, hogy magyarul már kicsit nehezen megy a reading comprehension:D

2022. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden nyelv fontossága relatív.


Ha az USA-ban szeretnél dolgozni, akkor angol után a spanyol a leghasznosabb.


Ha Kanadában, akkor angol után a francia.


Ha Nyugat-Európában, akkor a német, francia.


Ha a Távol-Keleten akkor a kínai, japán.


Ha Skandináviában, akkor dán, svéd, norvég, finn.


Ha itthon, akkor fel kell mérni mely cégeknél milyen követelmények vannak.


Minden nyelv teljes mértékben hasznos, amennyiben feltudod mérni, hogy a te szakterületeden mely országokban van lehetőséged elhelyezkedni és ott milyen nyelveket beszélnek.


Ha biztos vagy benne, hogy mely országok jöhetnek szóba, akkor ottani nyelve(ke)t érdemes elsajátítani.

2022. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!