Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tudást haladó társalgási...

Angol tudást haladó társalgási szintre fel lehet vinni 28 évesen?

Figyelt kérdés

Középfokú nyelvvizsgám van, de 7 éve csináltam, azóta nem is foglalkoztam vele, mert nem kellett munkámhoz, viszont most szeretnék normálisan valóban megtanulni angolul olyan szinten, hogy akár angol nyelvterületen is el tudjak boldogulni.


Amit tudni kell rólam. Olvasás az megy, azzal nincs különösebb probléma, a szókincsem kissé megkopott, de még nagyjából emlékszek a fontos gyakori szavakra.


A beszéd és a hallás utáni szövegértés viszont csak akkor megy, ha lassabban beszélnek. Pl. youtuberek közül is csak az olyan angol nyelvűeket értemeg viszonylag rendesen, akik amúgy nem angolok szintén, de angol nyelven csinálnak videókat.


A valódi angol akcentust nem igazán hallja ki a fülem, ezen hogy kellene fejleszteni? Különösen azt, amikor nagyon hadarnak, főleg a brit angolokra jellemző sok helyen. Aktív gyakorlással egy év alatt fel lehet jutni egy elfogadható szintre?


A másik ami megkopott nálam, az az igeidők azon része, amik ritkábban használatosak, de szerintem ezt rövid idő alatt újra fel tudnám hozni, ez csak egy kis ismétlés kérdése.


Szóval így, hogy az alapok nagyon mélyen megvannak, fel lehet jutni egy normál szintre viszonylag gyorsan? Mit javasolnátok a beszédkészség és a hallás utáni szövegértés javításához?



2022. jan. 23. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy ha egyszer voltál B2 szinten, akkor az elég hamar vissza fog jönni.

Nézz sok angol nyelvű filmet és olvass is. Akcentustol is függ, hogy mennyire könnyű megérteni.

2022. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
47 eve tanultam iskolaban oroszul. Azota nem is foglalkoztam vele. A mai napig sokat ertek, mikor elottem beszelnek. A nyelvtant ugy belenk vertek, hogy azt soha nem fogom elfelejteni. Olvasni is tudok, az is bennem maradt.
2022. jan. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És hogy érdemes nekikezdeni ismét? Először egyszerűbb szövegeket hallgassak, vagy egyből a mélyvízbe a nehezekkel?


Illetve angol felirat menjen mellé, vagy csak a szöveget hallgasdam napi szinten 2-3 órában míg rá nem áll a hallásom rendesen?


Azt vettem észre, hogy ha feliratozva nézek valamit, elv9nja a figyelmem a szöveg elől, mert ha csak a szöbeget hallgatom, úgy mimtha sokszor annak ellenére, hogy nem minden tiszta, jobban összerakom, hogy miről van szó.

2022. jan. 24. 12:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jol vetted eszre. A felirat csak bekavar. Angolul radiozzal, TV-zel, olvass. Es ne ess abba a hibaba, hogy a szavakat amit nem ertesz, szotarozd. Ennel nagyobb hulyeseg nincs. Probalj angolul jol beszelo emberekkel tarsalogni naponta. De olyannal aki tenyleg tud, ne tanuld meg a hibajukat.
2022. jan. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Es ne ess abba a hibaba, hogy a szavakat amit nem ertesz, szotarozd."


Oppsz, pedig szoktam ilyet. 😂 Ez nem jó taktika?


Amúgy közben ahogy belelendültem pár napja, arra döbbentem rá:


Hogy ahogy egyre többet hallgatok különféle akcentusokat, a szöveg lényegi részét értem, ha sokáig csinálnám, az egészet érteném, ahogy hallgatom, csak a beszéd, ami nehéz. Próbálkoztam most vele, és eléggé szűkszavúan megy, egyszerű mondatokban, mivel bizonytalan vagyok benne, hogy nyelvtanilag helyesen beszélek-e, ezért nem nagyon merek összetett mondatokat használni, inkább több egyszerűvel igyekszek valamit körülírni.


Ha jól kaptam el a fonalat, skkor szerintem a kulcs 2 dolgon lesz: át kell néznem ismét a legfontosabb nyelvtani szabályokat (és a 12 igeidőt álmomból felkeltve is tudni, hogy mit mikor használunk pontosan minden helyzetre kitérve), illetve a szókincsemrt gyarapítani. Ez a kettő talán nagyon fontos, mert amúgy alapjában véve tisztában vagyok a mondatszerekezetekkel, a sorrenddel, minden ilyenre emlékszek, csak mivel néhány ritkábban használatos igeidőre és nyelvtani szerkezetre, amit eddig nem nagyon használtam nyelvvizsgán sem, már nem emlékszek, és a hiányos szavak is megnehezítik a dolgom, ezért próbálok sokszor inkább körülírni valamit, amit amúgy egy összetett mondatban el lehetne mondani, ha 100%-os lenne a tudásom.

2022. jan. 26. 06:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!