Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanád ezt az angol...

Hogy fordítanád ezt az angol mondatot?

Figyelt kérdés

"he wishing he had a camera to record her so he could twitch in private"

Köszönöm!


2022. jan. 26. 08:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
ő kívánni, lenni neki kámerá, hogy felvenné őt, hogy tudjon magánban twichingelni
2022. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazán nem értem, hogy miért írsz bármit is, ha nem akarsz segíteni :(
2022. jan. 26. 09:02
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha valamennyire értenél angolul, akkor tudnád, hogy segítettem...
2022. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
OK, akkor vegyük úgy, hogy nem tudok angolul... egyáltalán...
2022. jan. 26. 09:11
 5/13 chtt ***** válasza:
86%

Kedves #1-3., azért ilyen "kívánni, lenni" stílusú az angol eredeti, mert ha jól sejtem, a kérdező lehagyta a szövegkörnyezetet, a mondat elejét, amelyből kiderül, hogy a wishing itt nem helytelenül használt igealak, hanem...

(There is a lot of humor in...: they collecting..., he wishing he had a camera..., he coining...)

Valaki ügyesebb majd szépre fordítja, én olyasmivel próbálkoznék, hogy...

sok a humor(os jelenet): ... G, amint azt kívánja, hogy bárcsak lenne egy kamerája/filmfelvevője, hogy felvehetné J.-t, és magában/titokban/amikor egyedül van...

twitch ugye alapjáraton rángást, rángatózást jelent, szóval... tippeld meg.

Bocs, kérdező, ha mégsem ez volt az alapmondat.

2022. jan. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 26. 09:59
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

a twitch itt szerintem nem rángatózás, hanem a streaming oldal.

de segítene egy kis kontextus a kérdezőtől

2022. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 chtt ***** válasza:
26%

A szövegkörnyezetet leírtam, de akkor még egyszer:


There is a lot of humor in "...": G. wishing he had a camera to record J. so he could twitch in private.


- és igen, megtaláltam a streaming oldalt is, de nem tudnám összehozni igeként a mondattal, hiszen "could twitch" (amikor egyedül van, és gondolom, visszanézné a felvételt, ha lett volna kamerája és felvette volna a csajt...).

2022. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as, oké de te honnan is ismered a szövegkörnyezetet? Ha te vagy a kérdező, elfelejtettél átjelentkezni a profilodba
2022. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 chtt ***** válasza:
55%

Onnan, amiért a legtöbb lepontozást kapom. Ha valamiben bizonytalan vagyok rákeresek. Itt előbb egész mondattal kezdtem, persze kutyafülét se kaptam rá, mivel a kérdező kivette a neveket; aztán lekaptam az elejét, még mindig nem jött be, és végül a "so he could twitch in private"-re kaptam egyetlen egy találatot. Tippeltem, hogy az lesz az.

Ha arra se lett volna találat - hiszen nem törvényszerű, hogy mindennek fenn kell lennie a hálón -, mivel az első válaszolóhoz hasonlóan én sem tartottam túl sikerültnek a mondatot, szövegkörnyezetet kértem volna, ahogy te is.

(ui.: bízom benne, hogy a korábbi hsz-emből kiderül valamelyest, hogy én sem pont rángatózásra gondolok megoldásként;)

2022. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!