Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kb alapfokon(A2-B1)...

Mennyi idő kb alapfokon(A2-B1) megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Német nyelvterületen élek, viszont munkahelyen az angolt használom, de szeretnék németül tanulni, könnyebb ügyintézés illetve ha munkahelyet szeretnék váltani könnyebb dolgom legyen.

Heti 10-15 óra( maximum ennyit tudok rászánni munka miatt) tanulással mennyi idő alatt lehetne megtanulni? Anno már elkezdtem magántanárral, szerinte nagyon jó a nyelvérzékem, könnyen megtanultam a dolgokat, de nyilvan csak az alapokat vettük( perfekt múlt stb..).

Gondolkodom tanáron vagy nyelvtanfolyamon( intenziv) még nem döntöttem melyik legyen.


2022. jan. 27. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:

„Miért, holnap vizsga?”

Szóval egyetemen mindent meg lehet tanulni egy éjszaka seggeléssel 😉 kínaiul is. 2-esre, simán.


Te ehhez képest anyanyelvi környezetben nyomulsz. Szerintem már most ragadt rád annyi, hogy nyugodtan elkezdhet half dojcsul beszélni. Ennél jobb helyzetben nem is lehetsz nyelvtanulás szempontjából. A lényeg csak annyi, hogy legyél magabiztos, kérj megerősítést, kérj segítséget egyes szavakhoz... a lényeg az,hogy beszélj minél többet, és nem baj az,ha rossz, csak javítsanak ki téged. És ezt te pedig sose vedd magadra... egy tanulási folyamatban vagy. Meg kell lennnie annak, hogy mersz beszélni. Akkor is, ha nem tudod a szavakat.

2022. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze valamennyi megy, meg meg is értem amit mondanak a nagyreszet. Beszeddel van a gondom, inkabb szavak hianya :D
2022. jan. 27. 00:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Én összes 3 idegen nyelvet beszélek (C1 szinten), ebből másodiknak tanultam a németet. Igaz én itthon tanultam, de katasztrófa hogy mit össze nem szenvedtem vele (míg a másik kettővel semmi bajom nem volt, pedig az egyik koreai:D).

Ha engem kérdezel, nekem akkor kezdett összeállni a fejemben kicsit könnyebben, amikor már egy nagyon nagy adag szót TÉNYLEG megtanultam. Sajnos rossz szavakat magolni, de nekem az a tapasztalatom hogy miután már mindent meg tudtam nevezni, annyival gördülékenyebben ment az egész, hogy el sem tudom mondani.

Ha a hagyományos szótanulás nem jön be, esetleg csinálj magadnak különböző témájú tételeket és miközben írod őket, írj hozzájuk sok új szót!

Sok sikert !! ♡

2022. jan. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!