Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék egy nyári...

Hogyan tudnék egy nyári szünet alatt megtanulni alapfokon németűl?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig angolt tanultam, de a suli amibe szeretnék tovább tanulni, második nyelvként csak a németet "tanítja". És nagyon sokan mondták hogy angol után rettenetesen nehéz németet tanulni, és tőlem amúgy is távol ál a Német nyelv,ez alatt értem a szavak furcsaságát,magát a nyelvet. Egyébként nem vagyok "hülye".. Ez alatt annyit értek, hogy az átlagom jó, és nem tanulok különösebben nehezen(mondjuk nemtudom hogy ez a németre mennyire lesz igaz) Nem szeretném hogy hülyének nézzenek, és szeretnék év elején nem a nulláról kezdeni.. Tehát lenne hozzátok 3 kérdésem;(ha megtiszteltél vele, hogy eddig elolvastad, kérlek, próbálj meg válaszolni rájuk)

1. Tényleg nehéz angol után németet tanulni?

2. Megtudok tanulni 1 nyári szünet alatt Németűl(ez alatt konktétan annyit értek hogy szóba tudjak álni egy akár anyanyelvén beszélő némettel).

3. Ha igen hogyan?



2019. márc. 10. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:

én két hetet szánok az alapfokra :D kíváncsi leszek mire jutok.


Bár én tanultam 4 évig még 12 éve, de konkrétan SEMMI nem maradt meg. Most meg kéne PhD-hez egy alapfok.


Még egy kávét se tudnék kérni 😃

2019. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja és igen, nekem borzasztó nehéz volt 9 év angol után... szó szerint megerőszakolta a nyelvközpontomat. Igaz, nem is tanultam nagyon... és pl az angolomat kifejezetten rontotta, mert keverni kezdtem a dolgokat.


Szerintem attól is függ, milyen a nyelvérzéked. Nekem sajnos soha nem volt túl jó, igaz 14-18 évesen semmirekellő kölyök voltam.


Szorgalommal megoldható, de lehet nulláról az a nyár kevés lesz önállóan.


Esetleg egy drága intenzív tanfolyam + otthon éjjel nappal nyomod.

2019. márc. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én egyenesen rettegek, hogy bénázni fogok! A többi tantárgyat ismerem, és tisztában vagyok vele, hogy mire kel számítanom, de annyira félek, hogy nem fogom érteni ezt a németet.. És mi a véleményed arrol, hogy angol után németet szinte lehetetlen tanúlni? Valamint valami jó kis módszert tudnál nekem írni? Ne haragudj hogy ennyi kérdéssel bombázlak! De nagyon félek ettől az átkozott némettől..
2019. márc. 10. 22:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm! Még valami bevált módszer? Vagy esetleg egy tipp? Vagy csak egy gondolat? :)
2019. márc. 10. 22:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A második nyelvet kilencedikben szokták nulláról kezdeni, minek kellene alapfokon tudnod? A többiek is kezdők lesznek.
2019. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elég ha Duolingozol telefonon.


Amúgy teljesen nulláról fog indulni minden, ne parázz ezen. Látod nekem sikerült túlélnem 4 év gimit, hogy egy szót se tudok már németül :D


Semmi sem lehetetlen, ha akarod tanulni akkor menni fog majd szeptembertől.

2019. márc. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Angolosként a kezdők közé fogsz kerülni, akik nulláról indulnak. Ha összeszedsz valamit, akkor előnnyel indulsz. Nem tudom, mennyire tudsz önállóan tanulni. Talán jó lenne egy tanár vagy egy könyv. Könyvesboltban kérdezd meg, hogy mit tudnak ajánlani!
2019. márc. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csak egy módja van, tegyél szert egy német csajra, vagy barátra.

Nem tudom, milyen anyagi körülmények között vagytok, valamelyik német intézet esetleg segíthet megismertetni, meghívod egy hónapra, akkor valszeg téged is meghívnak majd, de előre le is tisztázhatod. Elég bevállalósak a németek, Lipcse, vagy Drezda környékéről nézegess, arra szeretik a magyarokat.

Rendesen kell viselkedned, de talán egy kis románc is összejöhet a végére.

Kezdetben beszélgethettek angolul, de törekedj rá, hogy egyre több német legyen benne.

Ha napi szinten akarsz rendszeresen kommunikálni, akkor ösztönözve leszel, hogy tanulj.

A szavakat feltétlenül a névelőkkel, aztán egy kis igeragozást, melléknév, meg jöhetnek a segédigék, a multidők, talán még a feltételesig is eljutsz, ha iparkodsz.

Csak így lehetséges.

Vegyél persze szótárt, meg tankönyvet, minden napra egy leckét, amelyik kicsit nehezebb, azt két, három napig is gyakorolhatod.

Egyszer én három hónap alatt megtanultam lengyelül, bár én már idősebb voltam, de volt egy lengyel csajom és a kedvéért meglepően gyorsan haladtam. A kiejtésem most is tökéletes, de a szavakra már nem nagyon emlékszem, sokat felejtettem, mert húsz éve volt és azóta nem használtam azt a nyelvet.

2019. márc. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom Erwin Tschirner : Nemet szókincs című könyvét + Erdélyi Margit Kis német nyelvkönyvét.

Meg ha jól tudom van egy olyan csatorna youtube-on hogy "easy german". Ott A1 szintől C2 ig kb. Minden fele videót megtalálsz :)

2019. márc. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félned!Mondjuk én némettel kezdtem elsőben,aztán hetedikben vettem fel az angolt.Nyolcadikban már megvolt a nemet B2-es nyelvvizsgám.Amit ajánlok:ne parázz,valszeg kezdőcsoportba raknak.

Nézzél németül adásokat,erre remek lehetősség megkeresni a neten a ZDF tévét,nézhetsz híradót,sorozatokat,meséket.Nem fogsz eleinte belőle semmit sem érteni,de hidd el,remek módszer,én így tanultam meg spanyolul.Vagy könyvtárból hozhatsz ki nemet mesekönyveket.Sok app van nemet nyelvtanulásra akár.Sok sikert!

2019. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!