Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek idén se kell majd...

Szerintetek idén se kell majd nyelvvizsga a diplomához? Vagy most igen?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi, és az indoklásotokra. Illetve, hogy ti mit szeretnétek. A saját véleményem meg van erről. :)

2022. jan. 29. 15:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
De a későbbiekben le kell tennetek a nyelvvizsgát, nem? Tehát ez nem örökös engedmény. Akkor mit rugóztok rajta?
2022. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Kell és eddig sem adtam volna mentességet.
2022. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
#1: pedig örökös engedmény. Nagyon gáz. Meg az is hogy diplomás és nem tud lerakni egy nyelvvizsgát.
2022. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Már nincs ez az engedmény.


2021.aug.31-ig volt.

2022. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%

#3


Az tényleg gáz. Semmiképp sem engednék diplomát senkinek, akinek nincs legalább egy B2 komplex nyelvvizsgája. Az egy abszolút vállalható szint, semmi különlegeset nem kell hozzá nyújtani.

2022. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4-es

Azért kérdezem, mert még bármikor megváltoztathatják.


1-es

Talán azért vannak sokan úgy oda, mert 15 évre visszamenőleg megkapták a diplomát azok is, akik nem az elmúlt 2-3 évben végeztek. Na, ők mire fel.


3-as

Nem biztos, hogy olyan nagy köze van a nyelvvizsgához ahhoz a területhez, amin az illető végez. Plussz ha borzasztó nyelvérzéke van.


Most nehogy azt higgyétek, hogy veszekedni jöttem, csak annyi pro-meg kontra érvem van ezzel az üggyel kapcsolatban, hogy gondoltam megnézem a ti véleményeteket. Mondjuk az lemaradt, hogy ELSŐSORBAN EGYETEMISTÁK véleményére vagyok kíváncsi. :)

2022. jan. 29. 16:02
 7/26 anonim ***** válasza:
41%

#6


Hagyjuk a pro-kontra érveket. Felsőfokú végzettségű embernek tudnia kell legalább 1 idegen nyelven középszinten beszélni. Aki erre nem képes, az nem érdemel diplomát.

2022. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont sokkal fontosabb az, hogy amit eddig tanult és amiből majd diplomát kap, azt mennyire alaposan tudja...
2022. jan. 29. 16:27
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

#8


És mennyire lehet alapos az az illető, aki még egy külföldi forrást sem tud elolvasni, akár csak egy cikket, az adott tudományterületről?

2022. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Én is azon a véleményen vagyok, hogy egy B-es szintet mindenkinek meg kell ugornia. Szakirodalmat hogy olvas?
2022. jan. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!