Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Soha nem fog sikerülni a...

Soha nem fog sikerülni a nyelvvizsgám?! Teljesen magam alatt vagyok.

Figyelt kérdés

Írásbelim már megvan. Ma voltam TársalKODÓ hallásértésen, otthon gyakorlásként 70%-okat produkáltam hallásból átlagban, de a mai hallásértésen a beírós feladatnál 4 helyre nem tudtam beírni semmit :( ......

Kedden megyek szóbelizni, minden motivációm oda.

Mit tegyek? Miből menjek el újra??


2022. jan. 29. 16:34
 1/7 A kérdező kommentje:
A tegnapi próba hallásvizsgám pedig 80%-os lett :( Nem tudok jól teljesíteni élesben egyszerűen.
2022. jan. 29. 16:35
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nézz az adott nyelven filmeket, sorozatokat, angol nyelven. Segíti a hallásértést. A szóbelinhez meg gyakorolj magadban. Beszélgess magaddal, vagy ha van esélyed, akkor valaki mással.
2022. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha 4 helyre nem tudtál beírni semmit, még nem dől össze a világ. Ettől még sikerülhet, várd meg az eredményt. Addig nyugi.

Az viszont tény, hogy a helyedben akkor próbálkoznék a vizsgával, ha otthon stabilan hozom a 80-90%-os eredményeket. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, úgy ahogy #2 írja.

2022. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előzőkkel.

Kiegészítés képpen, csak abba gondolj bele, hogy az nem fog segíteni a nyelvvizsgán, hogyha azon rágódsz, milyen rossz lett a hallásértés.

Ha már jelentkeztél menj oda, és írd meg olyan jóra amilyenre csak tudod, ha nem sikerül akkor pedig meg tudod próbálni újra.

Hajrá!

2022. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Én 3 hónapja voltam origo vizsgán, az én tapasztalatom a következő:


1. Baromi nagy lehúzásra megy az egész, az írásbeli hozható, főleg ha pár sablon mondatkezdést bemagolsz és tudsz írni nagyobb mondatokat, viszont a hallásértés gyorsabb volt mint otthon, szerintem gyorsítják is picivel mert tudják ott lehet elvérezni. Szóbelin még én is 33 pontot hoztam pedig nem voltam valami jó, de a magnó a legnehezebb főleg ha recseg de ha olyan témát kapsz mint én, amihez alapvető lexikális tudásod még magyarul sem van akkor ott reszeltek.


2. Folyamatosan menj amíg nem sikerül mert ha kicsit abbahagyod otthon akkor megint kezdheted előlről, ha meg kapsz egy jobb feladatot, rendesen kitudod tölteni majd.

2022. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Összeszedem magam és felkészülök a szóbelire. Hátha éppen meglesz, ha nincs meg megyek újból a márciusi alkalomra....

Diplomáig kéne, szóval egy kicsit már elkezdett szorítania az idő.

2022. jan. 30. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked milyen nyelvről van szó? Ugyanez a problémám nekem is. Írásbeli elsőre meglett, a szóbelin a beszéd sikerült, de a magnó miatt összességében nem lett meg.

Novemberben végeztem az egyetemen, csak ez a fél nyelvvizsga hiányzik a diplomához. Már gyomorgörcsöm van a vizsgázás gondolatától is...

2022. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!