Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes még németül tanulni?

Érdemes még németül tanulni?

Figyelt kérdés
Sokat foglalkoztat ez a dolog , ugyanis választanom kell egy második nyelvet. Sokan a németet írták de úgy látom ,hogy minden második ember itthon ezt tanulja. Nem érdemesebb helyette valami ritkábbat pl olasz ,franca ,spanyol?

2022. jan. 31. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi a célod vele. A némettel könnyebb munkát találni belföldön és külföldön egyaránt.
2022. jan. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gazdasági területen helyezkednék el
2022. febr. 1. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gazdasági területen helyezkednél el, a németnél nincs jobb választás az angolon kívül, N.o. közelsége és befolyása miatt az EU-ban.

Az hogy minden második ember ezt tanulja, nem azt jelenti hogy tudják is beszélni. Nekem kevés olyan ismerősöm van aki tárgyalóképes szinten van németből, pedig nemzetközi gazdálkodásra járok.

Francia, olasz sem rossz választás egyébként, a lényeg hogy azt válaszd amelyik tetszik, mert akkor könnyebben és jobban meg fogod tudni tanulni.

2022. febr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Én erre a szakra vicc nélkül az oroszt ajánlom.
2022. febr. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Németország Európa motorja, a többiek (franciák, spanyolok, olaszok) ...vannak még kategória.
2022. febr. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Elsőt se nagyon érdemes, már most 64 nyelven fordít oda-vissza egy 100 ezer ft-os kütyü, 3-4 év mire bemagolsz 2 nyelvet, addigra gyakorlatilag teljesen értelmetlen fogalom lesz a nyelvvizsga.
2022. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az angol-német nyelvvel Magyarországon Dunát lehetne rekeszteni.

Ha tényleg nekiállsz a franciának, ami nem könnyű, hatalmas előnyöd lesz.

Kérdés, mennyire komolyan gondolod, és mennyi erőt fektetsz bele.

Miután én Franciaországban vagyok műfordító, nagyon szívesen segítek a kezdeti és későbbi problémáidban.

2022. febr. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!