Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul vagy németül érdemes...

Angolul vagy németül érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Az angol könnyebb és jobban szeretem is. Még az internetes is több lehetőség van szerintem tanulni ezt a nyelvet, pl.:duolingo, a legtöbb kedvelt film angolul van,meg a zenék is amiket szeretünk.


Viszont a környéken inkább német országok vannak,ott több lehetőség van a munkára, az ember nem szivesen megy messzire a hazájától. Viszont nehezebb nyelv, és nem is szeretem annyira.Viszont talán hasznosabb lenne,hisz otthon is ha elhelyezkedz valahol, recepciós,vagy bármi, több a német turista.


Mig vacilálok,nem tanulok,mert nem akarok igy az egyikbe se kezdeni,mert nem tudom melyik lenne a jó. Németországban helyezkednék el. Szerintetek akkor azt erőltessem? Vagy ami könnyebben megy? tanácsokat várok,köszi



2016. jún. 9. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Manapság angolul beszélni már természetesnek mondható, így azt egyértelműen tanuld, de a német is hasznos persze.
2016. jún. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az angol alapelvárás, olyan, mintha nem létezne, de ha nem tudod, akkor erős mínusz. Pluszt nem jelent. Minden angolon kívül tudott nyelv már plusz előny.
2016. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Mindkettőt, az angolt mindenképpen, mert már Ausztriában és Németországban is nagyon sokan beszélnek angolul, azzal akár már ott is nagyon jól el lehet boldogulni, nekem kiválóan sikerült, még a vécésnéni is tud valamennyire angolul. Persze először németül fognak hozzád szólni és az örvendetes, ha úgy is válaszolsz, de ha angolul válaszolsz azt is megértik és angolul válaszolnak. Én nem találkoztam olyannal, aki legalább alap kifejezéseket ne tudott volna, meg is lepődtem ezen nagyon és kellemesen csalódtam a németekben. Most voltam pár napot Németországban és kiválóan éreztem magam, szép ország és nagyon kedvesek az emberek. És remekül tudnak angolul, nem úgy mint mi idehaza...
2016. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Angol, egyébként a német is nagyon fontos, főleg a turizmusban (meg még ezer más helyen, a gazdasági kapcsolatok miatt). De ahogy mondják: Englisch ist ein Muss, Deutsch ist ein Plus.

Egyébként nem nehezebb a német, angol-német tanárnak tanulok, ha van valami kérdésed írj nyugodtan, talán tudok segíteni.

2016. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk német terülten idősgondozóként helyezkednék el vagy ilyesmi, vagy szállodába recepciósnak, akkor is alőször az angolt kéne tanulni?

Bocsi ha kicsit értetlennek tűnök,de nincs aki segítene, irányítana hogy legyen vmi életcélom.

Mert azért lehet h az angolt jobban szeretem,de mondjuk egy német háztartásban németül kéne tudni inkább. Főleg idősek nem tudnak sztem angolul.

2016. jún. 10. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire specifikus és konkrét terveid vannak, az nagyban befolyásolja a dolgot. Amennyiben biztos vagy benne, hogy német nyelvterületen szeretnél idősgondozóként dolgozni, ott egyértelműen a németet fogod használni, az angolt szinte egyáltalán nem - viszont angolul akkor is megéri, hisz arra bárhol szükséged lehet a világban.

Egyébként ha nem szereted a német nyelvet, akkor miért épp Németországban szeretnél elhelyezkedni? És miért pont idősgondozó?

2016. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
68%
Szerintem meg pont németet kéne tanulnod, ha Németország ill. Ausztria a célpont. A német nyelvtudással 1000 lehetőség nyílik meg, az angolt elég turista szinten tudni, itt Európába a német a fontos utána a francia, persze ez csak a saját véleményem, és én magamból indultam ki, de hidd el németbe nem fognak veled nagyon beszélni angolul 5 perc után ráunnak...
2016. jún. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
84%
Nagyon tévedsz öregem, nekem meg az a saját tapasztalatom, hogy a németek nagyon is szívesen beszélnék angolul és általában véve sokkal magasabb szinten is tudnak mint mi magyarok, minden lehetséges alkalmat megragadnak arra, hogy angolul beszélhessenek. És nem csak a fiatalok, hanem az idősebb korosztály is. Én nem igen találkoztam olyannal aki legalább egy kicsit ne tudott volna angolul és bármikor, bárhol ha angolul szóltam mindig udvariasan és készségesen angolul válaszoltak. Ezen kívül nem kevesen beszélnek alap vagy közepes szinten másik, de akár másik két idegennyelvet is. Nagyon keletje van náluk a nyelvtanulásnak és inkább szánalmasnak tartják, ha valaki csak németül beszél. Nyilván ha valaki az anyanyelvükön szól hozzájuk, annak örülnek, de egyáltalán senkinek nincs semmi baja sem az angollal Németországban. Nem tudom honnan akasztottad le magad, de félek te még a negyvenes években élsz és valahogy elkerülted szibériát, nem is tudom hogyan lehetséges ez.
2016. jún. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!