Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megérné egyből felsőfokú...

Megérné egyből felsőfokú angol nyelvvizsgára készülnöm?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelvvizsgát tenni angolból. Nincsen B2-esem, viszont saját megítélésem szerint állok azon a szinten már papír nélkül is.


Mit gondoltok, megéri ráfeküdni a dologra és egyből felsőfokú feladatokat gyakorolni, felsőfokú szókincset kezdeni el tanulni vagy haladjak inkább lépcsőzetesen és előbb legyen egy biztos B2, aztán menjek C1-re?


(gazdasági szakon tanulok, így vagy egy szakmai B2 vagy egy általános C1 fog kelleni a diplomához, tehát az általános B2 nem túl sok mindenre jó)


Mit javasoltok? 2023 január-május között csinálnám meg valamikor (legkésőbb) kivéve, ha B2-t javasoltok, mert akkor inkább idén ősszel vágnék neki.



2022. febr. 1. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

A közép és a felsöfok közt föleg NEM szókincs-különbség van!

De ettöl még megpróbálhatod, legfeljebb nem sikerül

2022. febr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez kicsit olyan, hogy megérné egyből maratonra készülni, ha még nem futottam félmaratont, de szerintem vagyok azon a szinten? A felsőfokú nyelvvizsgán is kell tudni mindent amit a középfokún, plusz még többet. Szóval ha hivatalosan nem is teszed le a középfokú nyelvvizsgát (mert mondjuk meg akarnád spórolni azt a 30 ezer forintot), magát a tanulást nem lehet megúszni.
2022. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a saját hibámból tanulva a felsőt javaslom. Amíg friss a tudás és használod, 1-2 hónap rákoncentrálással szépen leteszed a felsőt. Ha most letennéd jényekmesbe a közepet akkor 2-3 év múlva döbbennél ráy hogy már nincs meg a tudás ami a c1hez kéne
2022. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2 A tanulást nem akarnám megúszni, tény ezt nem írtam bele.


Úgy gondoltam először a B2 szint anyagait venném át és gyakorolnám be, aztán ha azoknak a próbavizsgáin jó eredményeket érnék el, (ami nem épp súrolja a 60%-ot) akkor térnék át a felsőfokú anyagra és készülnék fel.

2022. febr. 1. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem vágj bele a c1-be, sokkal több, de ha amúgy is az kéne szerintem jobban jársz vele, ha már most b2 szinten és készülsz rendesen és szerencséd* lesz akkor 1 év elég.


*Ugye itt mindent kérdezhetnek, remélem nem kapsz nehéz témát.

2022. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Úgy gondoltam először a B2 szint anyagait venném át és gyakorolnám be, aztán ha azoknak a próbavizsgáin jó eredményeket érnék el, (ami nem épp súrolja a 60%-ot)

Jahogy az is lehet, hogy A1 szinten vagy még? Akkor ez elég elméleti beszélgetés. Persze, állj neki a C1-re felkészülésnek. A1 szinten ez pont ugyanúgy az A2 szintre eljutás folyamata, mintha B2 vizsgára készülnél.

2022. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves #6


Nem ezt mondtam, de örülök, hogy ennyit értettél a dologból.


Arra reagáltam, hogy #2 válaszban úgy volt leírva, hogy megszeretném úszni a tanulást és egyből a C1-et akarok csinálni.


NEM!


Úgy értettem, hogy átnéznék néhány próbafeladatot B2 szinten, amiből azért elég gyorsan kiderülne, hogy valóban vagyok-e azon a szinten (amit én úgy gondolok, hogy igen, mivel egy jó ideje csak angolul nézek filmeket, sorozatokat, olvasok. És ezeket teljesen megértem, nem kell szótáraznom és megállítanom, hogy most mit is mondott és megnézni a feliratot, mert értem. Hozzáteszem, a legtöbb nem vígjáték vagy szórakoztató témába illik bele, hanem dráma, politika, komolyabb hangvételű mű, amiknek a nyelvezete nem feltétlen gondolnám, hogy csak B1 szókincs volna, hanem a minimum a B2.

Csak, mivel papírom nincs róla, ezért tettem fel a kérdést, hogy szerintetek egyből próbáljam a C1-et vagy inkább a biztos B2-őt.

2022. febr. 1. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem #6 vagyok, azért ne bízd el magad ennyire. Amíg le nem ülsz ténylegesen megírni néhány feladatsort semmi sem "biztos", még a B2 sem, csak lamentálunk. A megértés a legegyszerűbb, legpasszívabb része a nyelvhasználatnak. Akik elmondásuk szerint mindent megértenek, azoknak szokott az önálló írással és szóbeli témakifejtéssel meggyűlni a bajuk.
2022. febr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

#2 vagyok. Kérdező, ne haragudj de te írtad hogy "egyből felsőfokú feladatokat gyakorolni, felsőfokú szókincset kezdeni el tanulni vagy haladjak inkább lépcsőzetesen és előbb legyen egy biztos B2". Magyarán felmerült benned, hogy nem "lépcsőzetesen" tanulnál(hanem B2-t átugorva) kapásból C1-re kezdenél el készülni. Ne akard már átmagyarázni ezt utólag.


Annyi idő alatt, ami a kérdés feltevése óta eltelt, már simán lecsekkolhattál volna több B2 feladatot.

2022. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"mivel egy jó ideje csak angolul nézek filmeket, sorozatokat, olvasok. És ezeket teljesen megértem"

A film meg sorozat nem számít, ott a teljes megértés az egy hit, a kép segített hozzá. Hangoskönyv, vagy könyv, ott lehet lemérni.

2022. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!