Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg pszichológia alapszakos hallgató vagyok és leginkább a munka-és szervezetpszichológia érdekel, emiatt valószínűleg valami cégnél lesz esélyem elhelyezkedni. Jelenleg van egy francia és egy angol B2, viszont most, a szorgalmi időszakban el szeretnék kezdeni felkészülni az angol C1-re, azután pedig a franciákat is szeretném fejleszteni. Közben viszont szeretnék egy nyelvet tanulni, de nem tudom mi lenne a megfelelő, melyik lenne az, ami számítana a munkaerő piacon. A németről hallottam, de az az egyetlen amit egyáltalán nem szeretnék tanulni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2022. febr. 2. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem akarsz jól keresni, akkor ne válaszd a németet.

Pedig a német a befutó, mivel a német ipar adja a magyar GDP legnagyobb részét.

2022. febr. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Kínai esetleg? Szuper nehéz, de itthon egyre nagyobb teret nyer magának.


Viccesre fogva: lehetnél a kínaiak pszichológusa is :D

2022. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Hát, azért nem lenne rossz eredeti nyelven olvasni a nagy pszchológusok könyveit, nemétül.

Amúgy tanuld azt amelyik a legközelebb áll hozzád, mind kultúrában, mind érdeklődésben.

Kínai, orosz, spanyol, olasz, skandináv nyelvek, japán. Ezek jól mennek Európában az angolon és a németen kívül.

2022. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!