Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri koreaiul tanulni?

Megéri koreaiul tanulni?

Figyelt kérdés

Indul a suliban koreai nyelvtanfolyam és nekem tetszik a nyelv, de nem tudom, hogy van-e valami haszna. Mert nem akarok több olyan nyelvet tanulni, aminek majdnem semmi haszna sincs.

Mennyire időigényes elsajátítani egy elfogadható szinten a koreait?


2010. szept. 10. 15:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Blackstone válasza:
Én már pár hónapja tanulok koreaiul, de azért főleg, mert ki fogok menni Dél-Koreába. Tényleg akkor éri csak meg, ha kimész oda tanulni vagy dolgozni. Viszont csodálatosan szép nyelv és szerintem egyáltalán nem nehéz! :)
2011. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mi az hogy nehéz nyelv?

Személy szerint egy nap alatt megtanultam a Hangeult. (Koreai ABC)

Írni olvasni tudok, a nyelv kifejezetten egyszerű, mivel hangjelölő. Agglutináló nyelvek között tartják számon, ragozást is meg lehet tanulni. Az írásjelek miatt jól memorizálható. Főleg azoknak ajánlom, akiknek jó a vizuális memóriájuk. Dél-Koreába tervezek kimenni, ezért tanulom.

2011. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
mejik iskolába jársz? *.*
2011. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nem azért mondom, de a koreait szerintem rettenetesen könnyű elsajátítani. olvasni és írni egy hétvége , vagy 1 hét is elég. ezen kívül nagyon logikus nyelv. énis tanulok koreaiul és roppantul tetszik.:)
2011. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

tudom, hogy későn írok, de én Osváth Gábor- Koreai nyelvkönyvét ajánlom és ezen az oldalon tanulhatsz.

Én eddig egyedül tanulom és nagyon szeretem, egyetemen is gondolkozom, szóval neked is ajánlom. Remélem azért tanultál valamennyit :)

2015. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Tényleg borzasztóan könnyű nyelv. Én félóra alatt tanultam meg az abc-t, a hangul írást..pár napja kezdtem el koreaiul írogatni, szövegeket elemezni, és már most simán elolvasok egy koreai mondatot és lefordítom.
2016. febr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!