Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni egy...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Hogy lehet megtanulni egy /bonyolult/ idegen nyelv kiejtését? (nem angol-német, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Több nyelven is tanultam már, és interneten mindig találtam segítséget a kiejtéshez és az élő beszéd megértéséhez, viszont most úgy tűnik, egy picit nagyobb fába vágtam a fejszém. A grúz nyelvről lenne szó. :D Egy weboldalról tanulom úgy, hogy maga az oldal csak példamondatokra tanít, és saját magam próbálom kisilabizálni a nyelvtant a google fordító segítségével (elsőre merésznek hangzik, viszont számomra borzasztó egyszerűnek tűnik a grúz nyelvtan - szabályos, és ugyanúgy toldalékoló nyelv, mint a magyar). A kiejtéssel és az élő párbeszéddel viszont már neccesebb ez az autodidakta módszer, ráadásul nehéz rálelni bármilyen vlogra grúz nyelven, ami esetleg segíthetne. Az egyedüli támpontom a rengeteg grúz népdalegyüttes, amit youtube-on lehet találni, viszont ott az ének miatt nehéz kihallani a szavakat.


Valaki, aki tanult már ilyen "eldugott" nyelvet, esetleg valami tanács? :)


2022. febr. 3. 12:56
 1/2 spok ***** válasza:

Redditen létezik egy ~40ezres grúz közösség, szerintem ott nagyon szívesen segítenek neked ilyesmiben:)


[link]

2022. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress internetes fórumokat, Omegle-n jelentkezz be és ikszeld be hogy csak grúzokat dobjon be. Velük fogsz tudni elvileg beszélni. (Ha éppen nem a bohócot fényezik)
2022. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!