Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek olaszt vagy...

Szerintetek olaszt vagy franciát érdemesebb 3. nyelvnek tanulni?

Figyelt kérdés
Angol, spanyol mellé.

2022. febr. 11. 07:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy a francia, de persze ez attól is függ, mit akarsz. Bár gondolom, ha az lenne a célod, hogy kiköltözz valamelyik országba, akkor automatikusan azt tanulnád és nem tennéd fel a kérdést.

Az meg szerintem hülyeség, hogy "egyiket sem". Persze nem kell mindenkinek 3-4-5 nyelven beszélnie, de ha valakinek van kedve, tud rá időt szánni és érdekli a nyelv, akkor soha nem felesleges vagy időpocsékolás nyelvet tanulni, hanem egy hasznos, értelmes időtöltés. Illetve a kérdező nem írt semmit az angoltudásáról, lehet, hogy bőven van C1-es szinten.

Én angol, német, spanyol után kezdtem el most franciát tanulni, először az olaszt terveztem, de inkább a franciába kezdtem bele és a spanyoltudás tényleg rengeteget segít.

2022. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Francia.
2022. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Innen már mindegy melyik. Én angol után olaszt tanultam, viszont nekem hasznosság szempontjából megérte, ezért nem lehet konkrétat mondani.
2022. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!