Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miben különböznek egymástól...

Miben különböznek egymástól az "ability", a "capable" és a "capability" szavak?

Figyelt kérdés

A lextra ezeket a jelentéseket hozza:


Ability: képesség, tehetség

Capable: jó képességű, hozzáértő

Capability: képesség.


Lényegében ugyanaz a 3 szó. Elolvastam a könyvben található példamondatokat - mindegyik szóhoz 1 - de nem jutottam előrébb.


Jelenleg nincs olyan nagy szókincsem, hogy angol szövegekből kilogikázzam, hogy a három mire való.


2022. febr. 14. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szavak eleve több jelentésűek. És néha, mint írják, nem is nagyon lehet felcímkézni ezeket.

Egy jelentésükben:

Az ability az úgy a képesség, mint a tehetség, a tudás, az ügyesség, satöbbi, ami szükséges.

A capability meg a fenti ability meg a végrehajtáshoz szükséges feltételek megléte.

Utóbbira egy példamondat az (feltételezett) iraki tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos beszélgetésből:

Even if they are not actually filled and deployed today, the capability exists to get them filled and deployed within a matter of days or weeks.

Hasonló jelentésben egy lóról:

Hills, at least, has no doubts about Haafhd 's capability. " He 's a good horse and always has been " he said.

Vagy a terrorszervezetről:

Bin Laden 's determination to assign the same importance, manpower and energy to attacks on both the West and Muslim countries, such as Turkey and Saudi Arabia, will weaken the organisation 's terror capability against the West

Aztán van, mikor már nem nagyon értünk bele mást, csak azt, hogy ezt is tudja: bloetooth capability, upload capability, DVD capability, movie capability, off-road capability, computers already have the capability to perform flight take-offs... Mint fentebb én is megírtam, ezek nem egyjelentésű szavak.

Itt az a szomorú helyzet áll elő, hogy ha az ember a nyelvet használja, akkor előbb-utóbb beleépül, mikor mit kell beilleszteni. Mint ahogy valakinek nemrégen belinkeltem Brachfeld Siegfried kabarétréfáját a magyar nyelvről: huzat és vonat, stb. Vagy ugyanúgy régi kabarétréfában volt szó az állandósult szókapcsolatokról, a nyomozás bravúros, a bűnöző elvetemült, stb. Ezek magyarban is igényelnek 16-18 évet, ha azt nézzük, hogy az átlag gimis jut el idáig műveltségben. Ez persze csak annak szomorú, aki nem használni akarja a nyelvet, hanem legkisebb erőfeszítéssel levizsgázni és elfelejteni.

2022. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Én nem akarom elfelejteni az angolt, hanem meg akarom tanulni, és örökké használni. A vizsga fontos, de az is, hogy a vizsga után is tudjam használni az angol nyelvet.

2022. febr. 14. 23:39
 3/3 anonim ***** válasza:

"capability exists to get them filled and deployed within a matter of days or weeks."

Bennük rejlő képesség, potenciál (már most látható), azaz akár képesek lehetnek valamire valamikor, ha ..


Az ability megvan a képessége/szakmai stb. rá jelenleg, hogy valamit csináljon MOST, mert már eddig is csinált hasonlót, tanulta, okos stb.

2022. febr. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!