Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önálló nyelvtanuláshoz (angol...

Önálló nyelvtanuláshoz (angol nyelv tanulásához) milyen könyveket, oldalakat, módszereket javasolnátok?

Figyelt kérdés

#angol nyelv #nyelvtanulás #angol nyelvtanulás #önálló nyelvtanulás #nyelvtanulás magamtól #angol nyelvtanulás önállóan
2022. febr. 18. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1.

web: könnyen gyorsan angolul (ott menj jobb oldalt felül a Leckék szóra, katt, kidob egy csomó találatot, menj a legvégére, onnan kezdődnek a leckék, pdf-ben letöltheted őket, ingyenesek a régebbiek, tavaly augusztus óta már fizetősek)


2.


erwin tschirner: angol szókincs

rimaszombati károly: angol nyelvtan 222 pontban

szalai nóra 5 perc angol web+könyvek

2022. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, hogy jelenleg milyen szinten vagy. Ha tudsz olvasni angolul, én az online cikkeket javasolnám, olyan témában, amik érdekelnek. Filmeket és sorozatokat angolul, angol felirattal. Csak akkor keres rá egy ismeretlen szóra, ha több mint háromszor ismétlődik.
2022. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem vagy egészen kezdő, akkor olvass sokat angolul. Én a spanyolt tanultam meg úgy, hogy rengeteg könyvet elolvastam amikor már volt egy alaptudásom, és ez bizonyult a leghasznosabbnak. De sok gameplay videót meg sorozatot is néztem, és kiírtam szavakat amiket aztán lefordítottam.
2022. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En rengeteg cikket olvastam opyan temaban, ami érdekelt, először csak bulvárt, utána, ahogy fejlődött a szókincsem, már bonyolultabb szövegeket. A youtube-ot is sokat néztem, mindig engem érdeklő témaban. Ott sok video alatt jó felirat van.
2022. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi lehet az az opyan?
2022. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
olyan
2022. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van itt esetleg olyan, akinek sikerült önállóan megtanulni az angolt? Volna kedve beszélgetni?
2022. márc. 6. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Beszélgetni nincs kedvem, engem kedves szülőm indított el, pár leckét vettünk otthon, majd kb 2 év múlva teljesen önállóan végigtanultam egy nyelvkönyvet B2-ig, aztán mással töltött 16 év múlva úgy vizsgáztam le, hogy előtte egy héten át minden nap csináltam egy ötvenkérdéses négyfeleletválasztós tesztet (azelőtt nem tudtam, hogy vannak tesztek. :D ). Annyi maradt a tanulásból, hogy az ötven kérdésből kb 40-re feleltem meg jól, abból kb nyolcra tudtam elmondani, hogy miért azt választottam, amit. Fordítási gyakorlatot egyet kezdtem el, attól olyan ideges lettem, hogy azt sem fejeztem be, noha a vizsgán ezzel nem volt bajom.


Azt viszont el kell mondanom, hogy az egyedül tanulás miatt a szóbelim a lehető legpocsékabb, szégyenletes, éppen a léc feletti makogás lett. És olyan lesz a tied is, ha egyedül tanulsz.


"megtanulni az angolt" Ilyen nincs azokon a szinteken, amiről szó esik. "az angol" az ennél jóval több.

2022. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!