Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdésként milyen spanyol...

Kezdésként milyen spanyol nyelvkönyvet ajánlanátok itthoni tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Olaszul mar beszélek felsőfokon, így sokmindent megértek a spanyolból de úgy igazán most szeretnék nekiülni megtanulni autodidakta módon.

Szeretném megvenni az első nyelvkönyvet amivel itthon egyedül is boldogulok.

Melyik az a könyv amit ajánlanátok?


2022. febr. 19. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a Pons könyvek jók, mivel vannak benne magyar nyelvű magyarázatok. Másik ötletem az, hogy menj el az OIK-ba (Országos Idegennyelvű könyvtár) vagy a Cervantes intézet könyvtárába és nézd meg, hogy van-e olyan nyelvkönyv ami tetszik. Sokan tanulnak a Coloresből, de azt én nem ismerem, így nem tudom jó-e. Olyan könyv is számításba jöhetne ami csak spanyol?
2022. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Felejtsd el az ilyen hazai könyvesboltokban kapható nyelvkönyveket.


Nekem egy nagyon jó ismerősöm spanyol nyelvtanár, ő mondta, hogy ezek a 3-4 ezer forintos könyvek jók azoknak, akik beszélnek egy erős középfokot, szintentartásra meg felfrissítésre jók, de tanulásra nem.


[link]


Én mondjuk ezt tudom ajánlani.

2022. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Természetesen csak spanyol nyelvezetű könyv is szóbajöhet.
2022. febr. 19. 11:04
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 2-es ez nem olyan biztos. Amit linkeltél az is csak B2-es szintig tanít. Van olyan 3-4 ezer forintos könyv ami megtanít bőven. Nálam a Gramática Fácil könyv van és nem hinném, hogy le van maradva a linkelt könyvedtől. Tény, hogy nincs hozzá CD, de van egy 3 ezer forintos tanárom. Van net hanganyagokra. Persze a spanyol nyelvű könyvel sincs baj, de ne nézzünk le minden könyvet. Hogy kilépj a középszintből ahhoz már neked kell lépni.
2022. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

4-es, de, ez bizony olyan biztos.


Amit linkeltem, az tökéletes egy kezdő spanyolos számára. A Gramática Fácil szintén egy áttekintő könyv, ahogy a nevében is benne van, a nyelvtanról. Te egy áttekintő könyvről beszélsz, ami kereken 1 oldalon le tud minden nyelvtani fordulatot, én pedig NYELVKÖNYVRŐL írtam, ami teljesen kezdőként érthetően végigvisz a folyamatokon, munkafüzettel, VALÓS szavakkal és kifejezésekkel.


Mutass meg egy spanyolnak ilyen Libriben vásárolt 3-4 ezer forintos, magyarok által írt könyvet, aztán kérdezd meg a véleményét. A PONS-nak a hasonló tematikájú könyve első 3 oldalán 4 olyan szót mutatott a Spanyolországban élő, ott született, 32 éve anyanyelvi szinten beszélő spanyol ismerősöm, amiről életében nem is hallott még! :D Biztos nagyon jó olyan dolgokat megtanulni, amit soha-senki nem használ az adott nyelvben. Ráadásul állandóan keverik a Dél-Amerikai spanyollal, hol ezt, hol azt használják ezek a könyvek.


Nagyon jó példa erre a hermosa/hermoso páros, amit még az is ismer aki életében nem tanult 1 szót sem spanyolul, mégis előszeretettel használja boldog-boldogtalan, holott Spanyolországban abszolút nem használatos, ők a guapo/guapa párost használják. 1000+1 ilyen példát lehetne még felhozni, nem csak szavakban hanem nyelvtanban is. Pontosan ezért nem érnek sokat azok a nyelvkönyvek, amik magyar szerzőtől származnak. Ha tanulok egy nyelvet, akkor úgy akarom megtanulni hogy az anyanyelviek környezetében megértsenek és én is megértsem őket, nem pedig arról akarok tanulni ami bár van és létezik, csak éppen a kutya sem használja őket, de legalábbis a spanyolok nem.


Arról pedig nyugodtan olvasgass a neten, hogy NINCS normális és értelmes spanyol nyelvkönyv (nem áttekintő, mint a Gramática fácil...) ami kapható Magyarországon. Ezt nem csak én, hanem felsőfokon spanyolul beszélők és nyelvtanárok is mondják. Ezért mondják sűrűn, hogy ha ezt a nyelvet akarod tanulni és tudsz angolul, akkor keress akár egy online nyelvtanfolyamot angol nyelvet, mert ezerszer többet ér mint a 3-4 ezer forintos bár szépen illusztrált, de nem sokat érő könyvek.

2022. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem érted mit írtam és nem is akarod érteni. Nincs baj a könyveddel, de ha hiszed ha nem az enyémmel sem. Örülök, hogy az ismerősöd a Pons könyvet nézte, de még te se nyitottad ki a könyvemet egyszer se az is biztos. Azt se érted mi a különbség a könyvünk közt se baj. A könyvemnek nem csupán magyar szerkesztője van. Ha egy anyanyelvi lektor helytelen könyvet ad ki ott akkor tényleg baj van. Szóval, ha egy spanyolban nem bízhatunk meg… Az enyém tömören érthetően leírja míg a tied 80 példával egy esetről. Mint írtam nincs hozzá CD, ezért valós példák után kell keresni hanganyagban. Hú abba is biztos ott a hiba igaz? Kiderül, hogy a neten is kamu spanyolok vannak vagy mi? Csak a te ismerőseid igazi spanyolok igaz? Értsd meg mit akarok mondani. Tanultam én eredeti anyanyelvi angol könyvből is és az sem tud a valóságnak megfelelni, de attól nem hibás. Képzeld el van 3 ezer forintos angolos könyvem is amiben leírja a szlengeket alaposan valamint az amerikai és angol mondat különbségeket is. Persze ez a nyelvi különbségek spanyol esetében a könyvemben nincs, de a neten ott van ingyen. Ezek fel készítenek egy közép szintre és nem anyanyelvre ahogy a tied is. Neked kell tanulni nem a könyvnek!
2022. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6


Nem magyarázkodom, még mindig nem érted mi a különbség egy nyelvkönyv és egy áttekintő könyv között 😀


Bár ha így megy a magyar nyelv, nem csodálom hogy alapjában véve fogalmad sincs milyen egy jó nyelvkönyv. Még a saját anyanyelveden sem érted amit a másik ír neked…

2022. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én mindegyik könyvbe bele fogok nézni, nekem most minden jöhet, nagyon motivált vagyok, nagyon megakarom tanulni ezt a nyelvet.


Köszönöm szépen a segítségeteket!!:)

2022. febr. 20. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne is magyarázkodj hermosa😂 Idegen nyelven nem csak az tud aki magyarul is egy nyelvzseni. Gyenge próbálkozás. Neked valami baj van a fejedben úgy látom. Szerintem keress mást. Elég információt leírtál nekünk. Majd mindenki eldönti mit is válasszon. Akkor szia🙂
2022. febr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!