Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo B2 nyelvvizsgára 6 hét...

Origo B2 nyelvvizsgára 6 hét alatt fel lehet készülni?

Figyelt kérdés

2022.április 2-án szeretnék menni Origo középfokú nyelvvizsgára németből, de fel lehet rá ennyi idő alatt készülni?

Jelenleg egy B2 általános német kurzuson vagyok nyelviskolában(ami egyébként februártól májusig tart)és jó lenne április végéig megszerezni a középfokot!

Ti mit gondoltok,megcsinálható?

Vélemények az Origo nyelvvizsgáról?

Tényleg olyan könnyű,mint mondják?

Bevált praktikátok esetleg van?



2022. febr. 19. 12:23
1 2
 1/17 NTBS ***** válasza:
76%
Ha van érzéked hozzá és szerencséd lesz, akkor sikerülhet.
2022. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Az hogy könnyű vagy nehéz-e egy nyelvvizsga a te szintedtől és tudàsodtól függ. Az origó annak jó, aki szeret fordítani. Ugye ott hallgatàson is idegennyelven hallod, de magyarul kell vàlaszolni. Amikor előfordulhat olyan, hogy tudod mit jelent a német szó, el is tudod képzelni, de nem jut eszedbe magyarul. (Ami fontos, hogy jól beoszd vizsgán az időt, mert te osztod be írásbelinél az egészet, úgy, ahogy akarod.)
2022. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz könnyű de sikerülhet. A lényeg hogy adj bele mindent.
2022. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

azt olvastam, h. megint kérelmezni akarják (országos HÖK) az amnesztiát.

jó lenne, ha anélkül is megkaphatnátok a diplomát, mint mi tavaly.

attól még leteheted a nyelvvizsgát, csak sztem iszonyú káros kognitív és mentális és anyagi szempontból is, h. erőltetett menetben kell megcsinálni, harc az idővel, csomó feszkó, túlerőltetés.


sokan ezért utálják meg a nyelvtanulást, a qurva papírért meg pluszpontokért megy a harc.


a nyelvtanulás természetéből adódoan pont olyan, h. bizonyos folyamatokat nem lehet felgyorsítani benne, ha anyanyelveden kéne bármit megtanulni, azt mondom, 6 hét alatt simán, de idegen nyelv esetében nem így van.


nem tudod a nyelvet napi 6-8 órában tanulni, nem is eredményes az.


nekem nyelvtanár barátom mondta, h. ideális az lenne napi 10, max. 20 új kifejezés, kontextusban, és naponta egy-két nyelvtani rész, jól begyakorolva.

napi 2 óra tanulás az, amit elbír az agy, és ami meg is marad.

2022. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd amíg nem érzed magad készen rá. Nem hinném, hogy 6 hét alatt sokat fog fejlődni a képességed. Azért másfél hónap elég rövid idő. A tanulásra koncentrálj és amikor elég felkészültnek érzed magad akkor vágj bele.
2022. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Kedves 4-es vàlaszoló.

Ezt hol olvastad "azt olvastam, h. megint kérelmezni akarják (országos HÖK) az amnesztiát" egy linket kérhetek?

Köszönöm

2022. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerintetek ne próbáljam meg?
2022. febr. 19. 18:52
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

7


neked ingyenes az első nyelvvizsga?


ha igen, próbáld meg, legalább nem a saját pénzed úszik el rajta, ha nem sikerül.


ha meg sikerül, örülhetsz neki.


teljesen elhibázottnak tartomaz állam nyelvvizsgaköveteléseit, mert itt a példa rá, hová vezet.


nem lehet félelemből nyelvet tanulni, mondta jelly viktor, a legendás angoltanár.

nyilván ez minden nyelvre igaz... ha fosnod kell, h. meglesz-e a diploma, pluszpont, állás, akkor félelemből tanulsz... én is.


és így nem is eredményes, mert ez demotiváló.

2022. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az első sikeres nyelvvizsga után visszafizeti az állam a befizetett összeget!
2022. febr. 19. 19:59
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van 8-nak, ebben az esetben tégy próbát, legalább szerzel tapasztalatot hogy zajlik egy vizsga, még ha nem is sikerül.
2022. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!