Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgákon múlik a...

A nyelvvizsgákon múlik a jövőm, de mit tegyek, ha nem mennek a nyelvek?

Figyelt kérdés

1. Vihetnék plusz 10 pontot felvételire nyelvvizsgákból, de nincs, így valószínű nem jutok be áll. finsz. képzésre.


2. Dolgozhatnék cégeknél, de kérik oda a felsőfokút, nekem még középfokúm sincs.


Borzasztóan el vagyok keseredve!

Eleve nehéz helyzetben vagyok, mert két nyelv tanulására nem volt lehetőségem, csak egyre, ami nem az angol volt.

Oroszból átképzett, gyakran cserélődő tanárok tanították a németet, jól meg is utáltam, angolra nem volt soha lehetőség, szóval az alapok is hiányoznak, csak amennyit magamtól felszedtem a neten.

Nekem nincs pénzem ezekre a drága tanfolyamokra.


Mit kezdjek ezzel? Tanulom a németet, mert ha már ennyi évem benne van, muszáj,és küszködök az angollal, két nyelvet eleve nehéz, de azért nem adhatom fel egyiket sem, mert akkor felejtenék.



Teljesen irreálisnak érzem, hogy egy felsőfokot és egy középfokot várnak el a diplomához. Az amnesztia nyilván nem fog ötökké tartani.


2022. febr. 22. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Nincs amnezstia. Az csak egyszer volt...
2022. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%
Lehet tanulni online is angolul. Ott van pl. a Duolingo, sokan dicsérik, meg nekem is jó tapasztalatom volt vele. Ha mindenképp olyan munkát, illetve felsőoktatást akarsz, amilyet leírtál, akkor megtanulod a nyelvet, mást nem tehetsz.
2022. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

a duolingo egy vicc, arra jó, h. a legalapabb alapot felszedd, de nem helyettesíti azt, h. vkinek a köznevelésből kimaradt az angol.


amnesztia eddig 2x volt.

2022. febr. 22. 21:06
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

De te azt írod hogy nyilván nem fog örökké tartani. Most se tart. És nem lesz több.


Meg kell csinálni. Nekem is nehezen ment a két nyelv, de sikerült.

2022. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4


de te nyilván tanulhattál angolt is suliban...

2022. febr. 22. 22:54
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Csak oroszt tanultam. 😰 8 évig.


De nem azokból lett nyelvvizsgam. Munka mellett végeztem a főiskolat, mire államvizsga lett, addigra megvolt az angol középfokú. Két év múlva pedig a német.


Oroszul pár mondatot tudok csak sajna.

2022. febr. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
és hogy tanultad meg? tanfolyam, különtanár? akkor adj tippeket.
2022. febr. 22. 23:09
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Az angollal szerencsém volt, mert baromi rosszul indult.. Sok sikertelen próbálkozas, tanfolyamok... Végül elsirtam magam a kulkeres kolléganőmnek, akivel egy szobában dolgoztam, hogy nem megy. (ő 6 nyelven beszélt, gondolhatod milyen frusztrált voltam mellette).


Onnantól kezdve angolul beszélt hozzám minden nap legalább 3 órát. És úgy kellett válaszolnom neki, ő pedig javitgatott rendesen. Közben otthon is rengeteg párbeszédet gyakoroltam, írtam, fordítottam angolrol magyarra, magyarról angolra (az volt a nehezebb).


Sok kínlódás után sikerült a vizsga meg a diploma. A német meg már könnyebb volt mert nem volt tétje, és erőt és lendületet adott, hogy egyszer már sikerült.


Találni kell valami motivációt!

2022. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

szerintem a motiváció az valami pozitív dolog, DE ha görcsölve, szorongva, hátrányból indulva tanul vki, mint én, hogy hogy lesz meg pár hónapon belül a nyelvvizsga, mi van, ha nem lesz meg, ha a továbbtanulásod, állásod, megélhetésed múlik ezen, az NEM motiváció, hanem demotiváló.

érted?

ez olyan hatalmas stressz, amibe csak kifulladni lehet, de ez nem erőt ad, hanem gyengít, mert pontosan látom, milyen nehezen haladok.fel nem fogom, azért, h. a választott szakomra járjak, ami NEM idegen nyelv szak, miért kell ilyen magas szinten nyelveket beszélnem?! nem nyelvtanárnak készülök, és rühellem, h. ezen múlik minden.


te legalább járhattál tanfolyamokra, én nem.

semmi, és mégis tudnom kell.

2022. febr. 22. 23:30
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen megertelek. Ugyanezeket éltem át én is. Szorongás, sírás... Minek kell ez nekem, olyan pályára megyek tovább, ahol nem kell a nyelvvizsga. (az más, hogy hasznos és jó dolog!)


De tényleg irreális az elvárás. Óvónők, óvodapedagogus, zenetanar... Felesleges, de sajnos törvény írja elő.


A munkád függ a diplomatol?

2022. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!