Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgákon múlik a...

A nyelvvizsgákon múlik a jövőm, de mit tegyek, ha nem mennek a nyelvek?

Figyelt kérdés

1. Vihetnék plusz 10 pontot felvételire nyelvvizsgákból, de nincs, így valószínű nem jutok be áll. finsz. képzésre.


2. Dolgozhatnék cégeknél, de kérik oda a felsőfokút, nekem még középfokúm sincs.


Borzasztóan el vagyok keseredve!

Eleve nehéz helyzetben vagyok, mert két nyelv tanulására nem volt lehetőségem, csak egyre, ami nem az angol volt.

Oroszból átképzett, gyakran cserélődő tanárok tanították a németet, jól meg is utáltam, angolra nem volt soha lehetőség, szóval az alapok is hiányoznak, csak amennyit magamtól felszedtem a neten.

Nekem nincs pénzem ezekre a drága tanfolyamokra.


Mit kezdjek ezzel? Tanulom a németet, mert ha már ennyi évem benne van, muszáj,és küszködök az angollal, két nyelvet eleve nehéz, de azért nem adhatom fel egyiket sem, mert akkor felejtenék.



Teljesen irreálisnak érzem, hogy egy felsőfokot és egy középfokot várnak el a diplomához. Az amnesztia nyilván nem fog ötökké tartani.


2022. febr. 22. 20:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

a diplomám megvan, amnesztia miatt kiadták, a mesterképzésem függ ettől.

viszont most nem a képzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozom, mert oda kérik a cégek a felsőfokú angolt, nem egyszerűen általános nyelvvizsgát, hanem szakmaival bővítettet.

2022. febr. 23. 00:07
 12/18 anonim ***** válasza:
27%

Értem. De akkor ez egy plusz pont, hogy a diploma legalább megvan már. Próbálj ne görcsölni ezen annyira. (tudom könnyű ezt mondani).


De ha elváras a képzettségednek megfelelő munkakörben a felsőfok, akkor azt használni is kell majd gondolom, nemcsak úgy kérik, nem?


Mert ha használni kell, és egyelőre messze vagy a középfokutol is, akkor lehet hogy egy időre el kell engedni ezt a képzettségnek megfelelő munkakört. És közben lassan de biztosan tanulni rá.

2022. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként ha hiszed ha nem, én a két nyelvvizsga, plusz diplomával egy középfokú végzettséget igénylő pozícióban dolgozom, ahol egy árva angol és német szó sem hangzik el, de itt érzem magam a legjobban az összes eddigi, diplomás munkaköröm után.


Bár a barátok csodálkoznak, hogy így "leadtam", de én így vagyok boldog. És szerintem ez számít.

2022. febr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

igen, kulimunkákat is elvállalok, és szabadidőmben tanulom a nyelvet.


de félő, sosem leszek angolból perfekt, kizártnak tartom, h. folyékonyan, szakmai dolgokról beszéljek.

2022. febr. 23. 00:21
 15/18 A kérdező kommentje:
a könnyen gyorsan angolul weboldalról tanulok, de se nem könnyű, se nem gyors.
2022. febr. 23. 00:22
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, gyors nem lehet. Azt tudom. Könnyű sem. Lányom 14 éves és 3 éve jár magántanarhoz is a sulis órákon kívül. Mégis úgy érzem, hogy még olyan nagyon messze van egy alapfokútol is. Szóval nem rövid idő, igen.
2022. febr. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%

Hagyd a németet, összpontosíts az angolra.

1000 Questions 1000 Answers megvan neked?

Motivációnak [link]

itt tanulókártyákat is lehet kapni.

Ezen kívül kell egy könyv angol beszédfordulatokkal és egy könyv phraseal verbs-szel.

Ha ezek megvannak, akkor lehet menni nyelvtanfolyamra.

2022. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Tudom az érzést én is így állok... Ne feszülj rá, nézz angolul filmeket, olvass angol cikkeket abból tanuld a szavakat, egy idő után könnyebb lesz. De türelem kell hozzá. Ne add fel.
2022. febr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!