Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Polyglott-ként hol lehet...

Polyglott-ként hol lehet hasonszőrűekkel barátkozni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek a hobbija az idegen nyelv tanulás és hasonló érdeklődésű emberekkel barátkozna.

(Részben, hogy gyakorolja a nyelveket amiket tanul/tanult.)



2022. febr. 27. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

youtube, keress rá polyglott, kiad egy csomó vidit, ezek a vloggerek elérhetők e-mailben, közösségi site-okon, lehet velük barátkozni.

én most egy kínai lányt követek, aki Franciaországban él, és 7 nyelven beszél, köztük német, angol, francia, török, arab stb.

tippeket ad nyelvtanuláshoz és bemutatja milyen egy polyglott élete.

2022. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
#1-es, a francia lány csatornájának nevét meg tudod írni? engem is érdekelne
2022. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Budapesten magam is megfordultam már poliglott klubokban. Csodálkoznék, ha már nem működnének, bár egy idő óta nem követem az eseményeiket.

Jellemzően lefoglalnak egy vendéglátóipari helyet (pld. éttermet) egy estére, és úgy hirdetik meg, hogy a házigazdák elvárása szerint "kötelező fogyasztás" van. Egy ilyen alkalom kora délutántól zárásig tart (vagy megbeszélik a tulajjal hogy később zárjon).

Általában nyelvenként nyitnak egy-egy asztalt, és a szervezők a bejáratnál (többnyire angolul) megkérdezik, milyen nyelven szeretnél beszélgetni. Az a tipikus, hogy mivel mégis csak poliglott klub, az érkező vendégek fel tudnak sorolni 4-5 olyan nyelvet, ami érdekelné őket, és a szervezők megnézik, hogy ezek és a megnyitott asztalok között mekkora az átfedés. Szerintem igyekeznek minden asztalt optimálisan "feltölteni", szóval jellemző, hogy minél ritkább nyelvhez van az asztalok között is találat, azt fogják javasolni. Ha olyan nyelvet mondasz, amilyen asztal nincs, de várható, hogy mást is érdekelne (vagy előre egyeztetted velük) akkor lehet hogy nyitnak nektek egy új asztalt.

Nincs feltétlenül előre felvetett téma, vagy témavezető/moderátor, "kisebb nyelveken", pld. 3-4 embernek igazából felesleges is, csak az adott nyelven elkezdtek beszélgetni.

Viszont olyan is lehet, hogy a "nagyobb nyelveken", ami mondjuk 15+ embert is érdekel, (angol, német, olasz, francia, spanyol, orosz... ) valaki készül egy témából vitaindítóval. Jegyzetből beszél 10-15 percig, kvázi feldob néhány "nyitott kérdést", csak hogy legyen mibe belecsatlakozni a többieknek, és akkor ezután nyitnak annak a nyelvnek 2-3 külön asztalt, hogy mindenki szóhoz juthasson és ne legyen túl nagy a káosz.

2022. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!