Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek a leghasznosabb nyelvek...

Melyek a leghasznosabb nyelvek, amiket érdemes lehet tanulni (akár csak hobbi szinten)?

Figyelt kérdés
Szeretek idegen nyelvet tanulni és az angol nyelvvizsga és előrehozott érettségi után, amit most fogok csinálni szeretnék újat tanulni. Következőnek az oroszt fogom tanulni (nincs összefüggésben a jelenlegi politikai helyzettel, én ezt már több mint fél éve eldöntöttem), viszont érdekelne, hogy ezen kívül melyek a leghasznosabb nyelvek és mennyi az, amit egy átlag ember meg tud tanulni? Van értelme 3-4-5-6 nyelvet középszinten megtanulni (az angolt majd felsőfokúra szeretném vinni)?

2022. márc. 5. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Ameddig nincs meg a felsőfokú angol, én nem kezdenék bele másikba. Épp elég szívás lesz az ígyis. Értelmetlen mellé még belekezdeni vagy 3-ba és a végén mindegyikből csak az alapok mennek majd.
2022. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

az orosz nem hasznos, felejtsd el, semmi értelme.

német és francia a leghasznosabb.

2022. márc. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
1-nek igaza van, előbb legyen meg a felsőfokúd.
2022. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp olasz, angol , német, francia vagy egy nagyon ritka nyelv mondjuk a japán. Mivel ezt kevesen beszélik ezért találhatsz munkát egy kivételesebb cégnél jó pénzért
2022. márc. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Az orosz is tud hasznos lenni. Nekem pénzügyi diplomával anno egy sscben kezdődött a karrierem, angol-orosz nyelvpárral, és szépen fizetett. Majd egy másik cégnél dolgoztam, szintén szakmában, szintén angol-orosz nyelvpárral, itt már még jobban kerestem. De hozzáteszem, BP-n éltem, sok a lehetőség, némettel még több. Úgyhogy dacára amiket fent írtam, én is a német mellett szavazok. Angol felsőfok, német minimum közép, de az is inkább felsőfok. Ezek után van értelme bármelyik másik nyelvvel foglalkozni, kivéve persze, ha semmi más célod nincs vele, csak érdeklődés miatt tanulod (nekem is ilyen volt az orosz, végül bejött, de hozzáteszem, némettel könnyebb lett volna találni és váltani munkát.)

Angol felsőfok előtt, jól írjak, felesleges önszivatás lenne másba kezdeni, max heti egy órában, ismerkedés szinten talán. Sok nyelv kicsit ismeretével meg max recepciósnak leszel jó. Inkább legyen csak egy nyelv (angol) de az bombabiztos.

(Azóta én is megtanultam németül, a jelenlegi munkahelyemen már nekem is az angol-német kombó, ami kell.)

2022. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az angolon és németen kívül ezekkel a nyelvekkel kaphattam volna jó állást, amennyiben beszéltem volna :

portugál, holland, koreai, török

2022. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6os, milyen munkakörökben és hol?
2022. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Főleg multinál. Az olaszt kihagytam. Mondjuk nem mostanában, hanem pár éve
2022. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de milyen munkakör? Sima ügyfélszolgalat, logisztika, gépészmérnök, informatika? Azért kérdem mert annyira extrém ritka nyelveket emeltél ki, hogy én maximum valamilyen. ügyfélszolgálat támogatói pozícióban tudom valami sscnél elképzelni. Minden más szakmánál az esetek 90%-ban elég az angol vagy a német a többi maximum csak előny.
2022. márc. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Németet, franciát ajánlom, itt EU-ban ezek a leghasnosabbak.

Sztem nyugodtan kezdj bele , ne várj, míg felső leszel angolból. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha belekezdesz egy másik nyelvbe, valahogy jobban megy majd a másik, “gerjesztik” egymást :)

2022. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!