Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megtanulni franciául?...

Érdemes megtanulni franciául? Vagy esetleg orosz, olasz? Melyik a leghasznosabb?

Figyelt kérdés
Angol és német felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem, szeretnék egy új nyelvet tanulni, ezen a három nyelven gondolkoztam.

2021. jún. 17. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A leghasznosabbat, az angolt már beszéled, innentől azt tanuld, amelyik tetszik. Annyira hasznos valószínűleg semelyik másik nem lesz, mint az angol, hacsak nem tervezel egy angoltól eltérő nyelvű országban élni. Akkor nyilván azt a nyelvet tanuld!
2021. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Leghasznosabb, ha nyugaton gondolkodsz francia, keleten inkább orosz , de igazából egyikkel se nyulsz mellé. Inkább arról függ, hogy esetleg milyen területen , melyik céghez akarsz menni, mi az elvárás. Hátrányuk, hogy egyedül nehezen tanulhatók, felsőfokig mindenképp tanár kéne. Olasz könnyebb, munka szempontjából nem biztos, hogy hasznos, se ha mondjuk Olaszországba mész a Ferrari hoz nyilván hasznosabb, mint a másik kettő. Igazából a felsőfokú angol, némettel már elég jó vagy, kérdés , hogy ezeken szinten tartani egy harmadik mellett mennyire van időd. Ha elég lenne ez a kettő munka szempontjából, én biztosan csak hobbiból tanulnék egy harmadikat, hiszen a felsőfok az felsőfok, nem szívesen dobnám el, hanem inkább szitnetn tartanám.
2021. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából szerintem már inkább csak hobbiként tanulnék nyelvet, jelenleg még egyetemista vagyok, és azon gondolkoztam, hogy jó lenne még legalább egy nyelvet valamilyen szinten tudni, az nem árthat majd később.

2021. jún. 17. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ebből a háromból én az olaszt tanulnám, mert ha azt ismerem, akkor egy kicsit megértem a spanyolt és a portugált is, legalábbis írásban. A francia ismeretében viszont nemigen érteném meg még írásban sem a rokonnyelveit (spanyol, olasz, portugál).
2021. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
ne felejtsétek el, hogy Svájcban olaszul beszélnek a déli régióban, innentől kezdve nagyon is megéri tanulni, hiszen szinte ott lehet legjobban keresni Európában
2021. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én oroszt tanulnék helyedben
2021. júl. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
Magyarországon a német a leghasznosabb, utána az olasz.
2021. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na mit kezdtél el végül tanulni?
2022. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmit, ha fogadnom kéne :D
2022. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül olaszt tanfolyamon, franciát meg hobbiként otthon. :)
2022. ápr. 5. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!