Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg az előrehozott angol érettségire készülök. Megmondom az őszintét, elég gyengének érzem magam belőle, de a tanárom azt mondta, hogy meg próbálhatom. Majdnem két hónapom maradt a felkészülésre. Úgy érzem, hogy a tanárt nem nagyon érdekli, úgyhogy teljes egészében rajtam áll a dolog. Ezzel tisztában vagyok, csak jó lenne egy kis támogatás. Ezért kérem a segítségeteket! Tudnátok egy olyan "ütemtervet" készíteni nekem, amivel sikerülne egy jó közép fokú angol érettségi vizsga.. Gondolok itt olyan feladatokra, nyelvtani ismeretek, szavak, amik ténylegesen előrébb visznek ez idő alatt. Úgy érzem, tapasztalom, hogy az alapoknál is vannak bajok. Nem vagyok jó szövegértésben és szövegalkotásban. A szókincsemmel vannak bajok, és a nyelvtani ismeretekkel.

Az az igazság, hogy nem jól osztom be az időmet, ezért jó lenne egy rendszer nekem. Jelenleg elég bonyolultnak látom a helyzetem, remélem neked mint külső szemlélőnek jobban áttekinthető. Kezdem elveszíteni a hitem. Nagy szükségem lenne egy rendszerre.


Előre is köszönöm a segítséget!



2022. márc. 6. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csodát nem lehet tenni 2 hónap alatt - bár hozzá kell tennem, ha így állsz a nyelvvel, nem értem, miért is szeretnél előrehozott vizsgát tenni, de biztos megvan az oka.

Amit véleményem szerint tehetsz, az a korábbi évek vizsgafeladatainak megoldása. Egyrészt az érettségi típusfeladatait megismerheted, másrészt ott van hozzá a megoldás. Ha valamit nem értesz, kérdezz!

Emellett javasolt a szóbelin előforduló témák tanulgatása, egyrészt segít a szókincsed javításában, másrészt az írásbelin lévő levélírás is ezeket a témákat dolgozza fel.

2022. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejleszd a szókincsedet,pl. Nézz angolul filmet, vagy olvass angolul, és tudom hogy hülyén hangzik, de próbáld meg a mindennap használatos kifejezéseidet angolul is mondani😅 mert így ha nem jut eszedbe egy szó, akkor utána nézel és hamarabb megtanulod. Továbbá gyakorold a nyelvtani részeket és a fogalmazásokat, és ahogy az előző válaszoló is írta gyakorold az érettségi feladatokat és a szóbeli tételeket. De ha nagyon nem vagy biztos magadban akkor esetleg keress egy tanárt aki fel tudna készíteni.
2022. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia. Én szívesen tanítanálak ha szeretnéd
2022. márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én idén érettségizem, de tavaly októberben előrehozottaztam angolból (bár az szerintem igazán könnyű volt), és habár nem lett a legjobb, még ígyis pont 80% lett.


Nem tanultam sokat, sőt, szinte semennyit sem, nem oldottam meg érettségiket, csupán rengeteget olvasok és azt, amit magyarul terveztem, inkább angolul tettem. Beiktattam a mindennapjaimba az angol nyelvet, hobbiként fogtam fel.


Természetesen te gyakorolj mellette, többet is ki lehet azért hozni ebből, viszont nagyon jót tesz, ha érdekel is mellette az, amit tanulsz.

2022. márc. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!