Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megérné csoportos...

Szerintetek megérné csoportos nyelvtanfolyamra menni? Aki járt annak segített?

Figyelt kérdés

Konkrétan szlovák nyelvről van szó. Felvidéki vagyok és sajnos minden jó munkahelyen minimum B2, de inkább C1-es szinten kell szlovákul beszélni és én attól azért messze vagyok. Annyira tudok jelenleg szlovákul, hogy elboldogulok bárhol, de ilyen munkákhoz kevés.

Nem anyagi oldaláról érdekel, hogy megéri-e sokkal inkább az, hogy mennyit segít egy ilyen kurzus (ami itt van a közelben az összesen 25 órás, heti 2 óra maximum B2-es vizsgáz is lehet itt tenni). Persze azzal tisztában vagyok, hogy egy ilyentől nem fogok tökéletesen beszélni, de alapnak azért jónak kéne lennie, nem?



2022. márc. 8. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ. Ha csoportban vagy nem tud a tanár annyira a te igényeidhez igazodni, viszont tudsz abból is tanulni, amit mások mondanak. (Tehát passzívan.) Viszont ezt olyan csoportban lehet csak, ami nem visszahúzó, tehát tudsz haladni.
2022. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Suli és tanár függő. Nálunk gond nélkül lehet haladni, mindenkit beszéltetnek, jut idő az emberekre. Egyik csoport társam aki másik suliból jött azt mesélte, hogy a korábbi helyen csak feladat lapokat kaptak és kétfős csoportokban dolgoztak, a tanár nagyjából sz@rt rájuk
2022. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Személy szerint én nem adnék ki ezért pénzt, már ha fizetős.

Egy csomó nyelvtanulási lehetőséged van, nézz szlovák TV-t, olvass szlovák könyveket, újságcikkeket a neten.

Ragadni fog rád.

Aztán elmehetsz egy olyan munkahelyre ahol nem nagyon kell beszélni pl gyárba vagy akárhová ott is sokat fejlődik a tudásod.

Folyamatosan ragad majd rád, ahogy másokat hallasz beszélni.


Valamit biztosan segítene a tanfolyam de nem tanulnal meg tőle tökéletesen beszélni.

Nekem is csak fokozatosan sikerült felépíteni a nyelvtudásom. Nem beszélem tökéletes a nyelvet annak ellenére, hogy már 3 éve szlovákok helyen dolgozok.


Elmehetsz a tanfolyamra de csodát ne várj tőle segíteni biztosan segít de ezt csak magadnak tudod felépíteni hosszú évek alatt ha napi szinten rá vagy kényszerülve, hogy szlovákul beszélj. Heti két óra nem sok.

Minden nap szánj rá legalább egy órát.

A nyelvtant nem muszáj erőltetni azt majd kiérzed ha jobban beszélsz.

2022. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy itt élesben meg igen lehet beszélni. Itt szinte mindenki magyar.

De befizetek HBO max-ra, majd ott nézek pár sorozatot szlovákul, kipróbálom. Azt hiszem már kéne lennie szlovák szinkronnal is.

2022. márc. 8. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!