Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki találta azt ki, hogy az...

Ki találta azt ki, hogy az angol a világ legkönnyebb nyelve?

Figyelt kérdés

Ez így ahogy van, hülyeség. Én például kifejezetten nehéznek érzem az angolt. Vannak szavak, amiket napokig magolnom kell, míg belemegy a fejembe. A nyelvtana is zavaros, egyáltalán nem könnyű, sőt kifejezetten nehéz.


Ezzel szemben a kínai nyelv, amit a világ egyik legnehezebbjének mondanak, kifejezetten könnyű nyelv. Az írása pofonegyszerű, csak rajzolgatni kell a jeleket. A nyelvtana is egyszerű, nincs benne ragozás.


A kínai jeleketet villámgyorsan meg tudom tanulni, az angol szavakat meg napoig magolom.


Nem tudom, ki volt az, aki ezt a hülyeséget elterjesztette, hogy az angol a világ legkönnyebb nyelve, de nagy hülyeséget mondott.


Van, akinek könnyű az angol, de NEM egzakt módon a legkönnyebb


2022. márc. 12. 10:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Reliable, reluctant, reputation - ezeket a nehéz szavakat magolom. Baromi nehéz őket megjegyezni.


Ezzel szemben hamar megtanultam lerajzolnk például a kínai 熊猫 (Xióngmāo) vagy a 我爱你 (Wǒ ài nǐ) szavakat.


Baromi nehéz az angol!

2022. márc. 12. 10:29
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek. Én is ugyanígy vagyok. Csak én németet és angolt tanulok. A németet sokkal könnyebbnek érzem. Könnyen megjegyzem a szavakat, kifejezéseket, nyelvtant, meg úgy mindent németben. Míg angollal sokszor problémám van ezekkel. Nehéznek érzem a legtöbbször.
2022. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Te most dicsekszel. De mivel úgyse tudjuk, ki vagy, semmi értelme. Amúgy meg nem kell szavakat magolni. Olvasni, filmet nézni kell.
2022. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Jóvan kreténke, menjél akkor kínaizni, kit érdekel ez itt szerinted?
2022. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én most szingalézt tanulok, hát az is nehezebb, mint az angol és a kínai. Hehe.
2022. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem dicsekszem, mert a kínaira nem adnak érettségi bizonyítványt.


Az angolt kellene bevágnom, de rohadt nehéz.

2022. márc. 12. 11:03
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha sokat olvasok/nézek valamit angolul, akkor könnyebb lesz az angol tanulás?
2022. márc. 12. 11:05
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem, hogy rajtad bármi is segítene.
2022. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Az angol nem nehéz, ha időt fektetsz bele. Tehát leülsz, átnézed a nyelvtant, hozzá megoldod a feladatokat, majd leülsz angolul olvasni, utána angolul filmet nézni, utána angolul videójátékozni. Máshogy nem lehet.
2022. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#8


Biztosan lehet rajtam segíteni, ha mást meg tudok tanulni, akkor ezt is.


#9


Jó rendben. Megfogadom a tanácsodat. Köszi a segítséget.

2022. márc. 12. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!