Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki találta azt ki, hogy az...

Ki találta azt ki, hogy az angol a világ legkönnyebb nyelve?

Figyelt kérdés

Ez így ahogy van, hülyeség. Én például kifejezetten nehéznek érzem az angolt. Vannak szavak, amiket napokig magolnom kell, míg belemegy a fejembe. A nyelvtana is zavaros, egyáltalán nem könnyű, sőt kifejezetten nehéz.


Ezzel szemben a kínai nyelv, amit a világ egyik legnehezebbjének mondanak, kifejezetten könnyű nyelv. Az írása pofonegyszerű, csak rajzolgatni kell a jeleket. A nyelvtana is egyszerű, nincs benne ragozás.


A kínai jeleketet villámgyorsan meg tudom tanulni, az angol szavakat meg napoig magolom.


Nem tudom, ki volt az, aki ezt a hülyeséget elterjesztette, hogy az angol a világ legkönnyebb nyelve, de nagy hülyeséget mondott.


Van, akinek könnyű az angol, de NEM egzakt módon a legkönnyebb


2022. márc. 12. 10:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az oka, hogy valakinek könnyebb vagy nehezebb egy nyelv, hogy mennyire szereti azt. Nekem is nehezen megy az angol de azért mert nem szeretem, utálok angolul beszélni és hamar megunom. Ellenben spanyolul és olaszul jól tudok (nyelvszakra mentem velük), mivel azokat nagyon szeretem és nem szenvedésnek érzem. Lehet nàlad is ez van, hogy a kínait jobban szereted.
2022. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát az ázsiai nyelvek jobban bejönnek. Az angol meg olyan full unalmasnak tűnik.
2022. márc. 12. 11:22
 13/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem nehezebb hanem neked nehéz. Te magad is leírod, hogy unalmasnak találod akkor mit csodálkozol? A nyelvtan részt meg megérteni kell, de ezek szerint nem tudod azt értelmezni. Például a spanyol nyelvben a személyes névmás bonyolultabb mint az angol. Akkor ez hogy is van? Nehezebb lenne az angol? Nem. Te vagy az akinek nehéz. Nem vagy nagy szám, mert neked egy nehéznek mondott nyelv jobban megy mint egy könnyebb. Nekem meg könnyen megy a francia. És? Egy nyelv sem tud többet vagy kevesebbet csak különbözőek. Ezért lesz az könnyebb amelyik számodra vonzóbb. Ha mondjuk nem szeretsz köpködni akkor nem a német lesz a favorit számodra. Valószínűleg szeretsz motyogni, mert a kínai nyelv motyogós. Ha neked ez jobban megy akkor tanuld a távol keleti nyelveket. Folytasd a japánt meg a koreait is és hagyd az angolt.
2022. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem hagyhatom az angolt, mert az a világnyelv. Anélkül elveszek a világban.


Szerintem nehéz az angol, nem csak nekem. Olyan elfacsart szavak vannak benne, amiket nehéz megjegyezni. A nyelvtana is nehéz.

2022. márc. 12. 18:13
 15/18 A kérdező kommentje:

Meg le is kell érettségiznem belőle 5-ösre.


Nem hagyhatom ezt az aljas nyelvet, sosem szabadulok meg tőle.

2022. márc. 12. 18:14
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom amit írtam neked az is kínai volt.
2022. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem hagyhatom az angolt akkor sem.
2022. márc. 12. 18:33
 18/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem nehéz az angol, nem csak nekem."


Azért nehéz, mert nem fektetsz bele időt. Minden csak addig nehéz, amíg félgőzzel csinálod. Semmi nem tart vissza attól, hogy ne így egyesével magold a szavakat, hanem elkezdj könnyített olvasmányokat (max 30-50 oldal) olvasni, konkrétan magadba szívni, nem pedig magolni a szavakat ezzel. Bemész egy könyvesboltba és megveszed, mittudomén, Oxford Bookworms könnyített olvasmányok. Level 1-6-ig megveszel egyet-egyet, elolvasod, tanulmányozod, megérted, kiszótárazod és egy baromi jó basic szókincsed lesz. Semmi sem tart vissza attól, hogy eztán megnézd angolul az új Mátrix filmet felirattal, vagy hogy előfizess HBO-ra az angol feliratos sorozatokért. Ahogy attól sem, hogy mindennap kinyomtass egy aktuális BBC news cikket és elolvasd 10x, lefordítsd stb. Sokkal jobban megragadnak folyamatos tanulással így a szavak, szófordulatok, a nyelvtan.

2022. márc. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!