Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a titka a gyors, hadarós...

Mi a titka a gyors, hadarós angol beszéd megértésének?

Figyelt kérdés
Meg kéne tanulni ezt is. Ki tudja, hová vet az élet. Nem minden angol anyanyelvű beszél Barack Obama kifinomult stílusában...
2022. márc. 19. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Gyakorolni kell. Ennyi a titka.
2022. márc. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Eredeti nyelvű filmeket kell nézni DVD-n, először angol felirattal, aztán ugyanazt még egyszer, felirat nélkül.
2022. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aki érti az ilyen beszédet, az naponta mennyi ideig gyakorolta, 2 órát?
2022. márc. 19. 18:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy én YouTube videókat nézek.
2022. márc. 19. 18:42
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
#4 A YouTube-bal az a baj, hogy az automatikusan generált angol felirat pocsék és pontatlan, s a külön, ember által megírt feliratú anyag elég kevés van. Ezért ajánlom inkább a DVD-ket vagy a Netflixet, ahol profi feliratozást olvashatsz. Pénzbe kerül, de valamit valamiért.
2022. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem ül le gyakorolni és méri stopperrel. Amikor mondjuk filmeznél, angolul nézd (angol felirattal). Ha videót nézel, angolul nézd (lehetőség szerint ezt is felirattal). Ha olvasnál, azt is angolul. Ha angol zenét hallgatsz, nézz hozzá szöveget. És minél többet csináld ezeket. Ennyi az egész.
2022. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ncore-on fent vagyok, onnan is tudok Netflix filmeket nézni.


Nem nagyon kötnek le az idegen nyelvű filmek, izgalmasabbnak tartom a vlogvideókat. És szerintem a feliratozással sincs gond, olyan 90%-ban jó feliratot készít a YouTube.


De azért köszönöm a tippet.

2022. márc. 19. 18:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Sőt, több mint 90%-ban jó az a felirat szerintem. Nem igazán vettem észre, hogy a felirat és az angol szöveg eltérne.
2022. márc. 19. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Netflixen nèzz sorozatokat angolul + angol felirattal.
2022. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is érdekel a netflix
2022. márc. 19. 22:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!