Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék 2 hónap alatt a...

Hogyan tudnék 2 hónap alatt a legtöbbet megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Nem vizsga vagy ilyesmi a cél. Hanem utazás. 😃

Van egy erős A2/gyenge B1 szintem.


2020. júl. 8. 07:36
 1/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy 2 hónap semmire nem elég!!!!

De, hogyan álljak neki tanulni, hogy tuti ragadjon is rám valami. 😃

2020. júl. 8. 07:37
 2/4 anonim válasza:

Én szerintem fogj egy angol könyvet. Minden nap olvas el olyan 30 oldalt. Jegyzeteld ki azokatba a szavakat amiket nem értettél. Majd fordítsd le őket és tanuld meg. Ezt addig csináld amíg a könyv véget nem ér.


Nekem ez vált be.

2020. júl. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha rá tudod szánni a pénzt, keress egy angoltanárt. Mondd el neki a célodat, és minden nap legyen délelőtt egy dupla órátok. Gyakoroljátok az utazás során felmerülő szituációkat, írjatok hozzá szószedetet az adott terület kifejezéseiből, gyakoroljatok párbeszédeket. Délután otthon tanuld meg a szavakat. Írj te is párbeszédeket egy-egy elképzelt szituációról (pl. nem találod a reptéren az útlevelet, nincs víz a fürdőszobában, eltévedsz a városban , taxit akarsz rendelni, bármi).

Ez lenne a leghatékonyabb módszer.

Ha nincs pénzed tanárra, akkor próbáld meg ugyanezt egyedül. vagy csak heti 2-3 alkalommal menj tanárhoz. De tapasztalataim szerint sokkal hatékonyabb, ha van egy tanár, aki naponta számon kér.

2020. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak jó iskolában használt angol könyvek, amik tényleg segíthetnek magadtól felkészülni(én az Oxford Exam Trainert ajánlanám).

Aztán ha a szókincs kevés, akkor angol könyvek olvasása(ahogy a 2-es mondta), meg vegyél egy angol-magyar szótárat és akkor naponta mondjuk 2-3 oldalt olvasgass.

2020. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!