Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes nekikezdeni a...

Hol érdemes nekikezdeni a koreai nyelvnek?

Figyelt kérdés
Abszolút kezdő vagyok, és nem szeretnék tanárhoz menni (még), mivel nem tudom, hogy akarom e tanulni. Így egy olyan youtube csatornát, alkalmazást, oldalt stb keresek, ahol az alapokkal megismerkedhetek, megismerhetem a nyelvet kicsit, megtanulhatom az alapokat stb, hogy el tudjam dönteni, érdekel e komolyabban a nyelv vagy sem. Nézegettem már ilyeneket, de nem tudom mi megbízható legalább nagyjából, ezért kérdezem itt.

2022. márc. 25. 19:25
 1/6 anonim válasza:
29%

-Duolingo.


-Egy Excel táblázat, amibe a már megtanult szavakat írod.


-Valamilyen tankönyv, amit le tudsz tölteni ingyen netről PDF-ben.


-Három füzet (Szavak,nyelvtan,gyakorlás)


Mindössze ennyi kellett ahhoz, hogy elkezdjek egy nyelvet tanulni egyedül. Még sok tippem lenne, szóval írj ha valamire kíváncsi vagy.

2022. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A duolingo koreai tanulásra a legrosszabb döntés amit meg lehet hozniXD szerintem a közelébe ne menj. Én beszélek koreaiul és kíváncsiságból kipróbáltam…

Én azt gondolom hogy a koreai nyelv extra nehéz, ha azt vesszük hogy egy teljesen új betűrendszert kell megtanulj és nagyon nagy segítség ha nem egyedül kezdesz neki.

De értem hogy nem tudod hogy mennyire érdekel és jó lenne ezt előbb eldönteni mielőtt komolyabban nekikezdesz, csak ugye ez veszélyes mert ha egyedül csinálod, könnyen elmehet tőle a kedved. (Bár én tényleg ajánlom hogy pl egy nyelvtanfolyam sokkal jobb és nem olyan szörnyű árban sem.)

Tény hogy nem könnyű, sokat kell tanulni ha beszélni/írni szeretnéd a nyelvet + a helyesírás elég macerás. De nem lehetetlen, sőt !! Én 22 vagyok és már beszélem;)

Ha nagyon egyedül szeretnéd, privátban tudok tankönyvet ajánlani, képzést is, vagy bármire szívesen válaszolok:)

2022. márc. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha az írás miatt nehéz elsősorban, akkor ha arra találok valami megbízható táblázatot vagy ilyesmit ami alapján lehet tanulni, akkor nem hiszem hogy gond lenne vele, japánul tudok írni és azt is magamtól tanultam.


És jelenleg tanulok japánul, ami elveszi az időm meg a pénzem is, ezért nem igazán jutna egyik se a koreaira, így tanárral nem is tudnék perpill tanulni. Viszont ha megtetszik és a későbbiekben elkezdeném rendesen tanulni, amikor adottak hozzá a feltételek, akkor addig is jó lenne elkezdeni egyedül.

A japánnal is így voltam, ott egyedül kezdtem neki, az írásrendszert magamtól tanultam, és mint utólag kiderült teljesen jól tudom.

Ha esetleg csak leírnátok, hogy mondjuk mik a legnagyobb nehézségei/mik a legkönnyebb részei a nyelvnek ilyen pro contra szerűen, azért is nagyon hálás lennék. Vagy valami módszer a hangulhoz, ahol jól van leírva hogy mi micsoda.

2022. márc. 27. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

+

-az írásrendszerük egyszerű, logikus (nyelvállást szimbolizálja némelyik írásjelük), könnyen elsajátítható

-a koreai és a magyar nyelvtanában vannak hasonlóságok, toldalékolások például

-szerintem egy nagyon szép, különleges nyelv, és külön tetszik, hogy nagyobb hangsúlyt kapnak a tegeződések-magázódások (vannak kifejezések, szavak, amiket pl. csak informális, vagy csak formális szitukban használhatsz; az alany toldalékja változik magázódásnál, illetve tegeződésnél, és más egyéb toldalék is így működik)


+/- (embere válogatja)

-magázódás fontossága

-kétféle számrendszert kell ismerni, meg van határozva melyiket hol szabad használni

-sok a szleng, sok a rövidítés (pl. ㄷㅂ =daebak =menő, király) és sokszor a nyelvtanban is sok az egyszerűsítés

-vannak kiejtési szabályok, amikre pontosan kell emlékezni


-

-nagyon sok nyelvtani szabállyal kell már a kezdő szinten is tisztában lenni, pontosan használni

-a ragozásnál fontos, hogy az utolsó szótag msh-ra, vagy mgh-ra végződik, mert ettől függ, hogy milyen betűvel kezdődik a toldalék

-néha nehéz tud lenni a nyelvtan, de mindenképp sok


Évek óta tanulom/tanulgatom a nyelvet, és bár határozottan a nehezebbek közt van, élvezem és szeretem, elég nagy sikerélmény tud lenni, amikor magamtól összerakok egy hosszabb mondatot, vagy épp sokat megértek a sorozatból.


Egy dolog még közben eszembe jutott, de nem tudom hova tudnám beírni a fent felsorolásomba.. Általában nem hűen fordítanak a fordítók, ezeket könnyű kihallani, de a fordításban tényleg elvesznek azok az "apróságok". Ilyenek pl. a különlegesebb megszólítások, nyelvtani sajátosságok, amik egyszerűen sem az angolban, sem a magyarban nem köszönnek teljesen vissza, sokszor ki is hagyják őket. Sőt, sokszor szebben, választékosabban is beszélnek, mint a fordítást azt visszaadja, valamint nem érezhető kellően a formális-informális közti különbség.



Pár app, amolyan betekintésnek:

-drops (szavak, kifejezések, néha apróbb mondatok tematikusan, képekkel tanulva)

-memrise (picit nyelvtanosabb)

-TenguGo Hangul (pár éve ezzel tanultam meg az írásrendszerük, áttekinthető volt, magam írhattam is benne, és rendesen begyakoroltatta a betűket, teljesen ingyenes volt és sokat tanított)

-Lingory (szintén ingyenes és túlzás nélkül ódákat tudnék róla zengeni, lassan 2 éves app és hihetetlenül hasznos! rengeteg nyelvtani szabály benne van, A2-ig felviszi a tudást, párhuzamosan tudsz szavakat tanulni és úgy tanít meg mondatokat építeni, hogy a régen tanult szavakkal néha teljesen egyedül kell létrehozni őket. Nagyon jól felépített leckék vannak: 1. szavak, 2. nyelvtan, 3. teszt. És blokkonként van egy videó is, amiben koreaiul beszélnek, angol felirattal, és az akkori blokk témájához kapcsolódik. Nagyon hasznos, és az ingyenes verziója is bőven megéri)


Korean Grammar is Use könyv ingyenesen letölthető, nagyon hasznos és szerintem jól leírja az anyagokat.

Talk to Me in Korean, könyvek, alkalmazások, YT csatorna.

2022. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznos a válaszod, természetesen ment a zöld. Ez az "udvariasság" a japánban is elég erősen jelen van, ott már hozzászoktam. Illetve a japán a harmadik idegen nyelvem, szóval szerintem annyira nem lesz nehéz nekiállni egy új nyelvnek, de majd kiderül.
2022. márc. 27. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Örülök neki, hogy hasznos volt a válaszom:)

Sajnos hiába olvastam át elküldés előtt, bent maradt pár elgépelés, ilyen a "Korean Grammar in Use" is, ez a könyv helyes címe.

Biztos vagyok benne, hogy ennyi nyelvismerettel a hátad mögött nem lesz nehéz a koreai sem, ha esetleg lenne még kérdésed magával a nyelvvel kapcsolatban, vagy nyelvtanulási forrásról, nyugodtan írhatsz privátot is. Szívesen segítek, válaszolok.

2022. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!