Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan tanulás?

Angol nyelvtan tanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom nagyon sok kérdés van erről, viszont nem találtam számomra jó választ.

Az általános suliban végig angolt tanultam, de a tanár nem volt valami jó. Középsuliban az ofőm volt az angol tanárunk, tőle sikerült tanulni valamit. Valamennyire értem az angolt, de a nyelvtant sokszor keverem. Már ki jártam a sulit, májusban töltöm a 18-at. Ti tudtok valami tippet adni vagy ajánlani valamit amivel az angol nyelvtant könnyebben meg tudnám tanulni? Természetes nem rögtön szeretném, hogy holnapra már tudjak mindent.

Könnyen tanulok tehát ez nem hátrány.

Köszönöm előre a válaszokat!



2022. márc. 29. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
A legegyszerűbb "a Dohár"-t letölteni.
2022. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom.. Az ilyen nyelvtankönyvek sztem kissé idejét múltak és rohadt unalmasak.

Akkor indultam meg igazán a felsőfok felé, amikor nyelvtanra is elkezdtem példákat kiírni (pl. dalszöveg, sorozatokból részletek stb.), amit meg is jegyeztem, és azokon láttam, h egy angol anyanyelvű hogyan használja.


Azért vhol megmosolyogtató, h ebben az országban még mindig úgy akarnak nyelvet tanítani, h "ez az igeidő neve, ekkor használjuk".

2022. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik országra gondolsz? Mert a jobb szerzők (mint Murphy, Swan és a többiek) könyveiben, melyekből a földkerekségen tanulnak, vannak ilyenek.
2022. máj. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!