Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgak vannak...

Milyen nyelvvizsgak vannak angliaban amit elfogadnak magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Jelenleg angliaban elek, de jovore szeretnek hazamenni, felsooktatasban tanulni. szuksegem van egy olyan felsofoku angol nyelvvizsgara amit elfogadnak magyarorszagon, de nem tudom milyen lehetosegek vannak....valaki tudna segiteni???
2010. szept. 15. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem magyarország hanem Magyarország.

Gyere haza és tegyél itthon nyelvvizsgát, mert ilyen angliai nyelvvizsga nincs.

2010. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nézz körül a nyak.hu-n, ott fel vannak sorolva az államilag elismert nyelvvizsgák, pl. oxford, telc, ecl stb...ezek egynyelvűek, és szerintem kinn is meg lehet őket csinálni, ugyanúgy, mint itthon. itthonról is kiküldik javításra a vizsgákat amúgyis.

viszont itthon általában olcsóbbak, mint kint.

2010. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs! A campbridge.

Azt mindenhol elfogadják, sőt idegennyelvű szakon helyből ingyenes helyre felvételi nélül be vagy kerülve ezzel a vizsgával. És így van fordítva is, ha MO-n teszed le, máshol elfogadják. :) És nem kell új letenni, mert vannak olyanok, amik pl 2 évig érvényesek. Ez örökre tart :)

2010. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Úgy írják, hogy Cambridge nyelvvizsga.
2010. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

errol nem is hallottam, hogy azonnal bekerulsz allamilag tamogatott szakra ha van ilyen nyelvvizsgad????:O a cambridge vizsga nehezebb, mint egy magyar felsofoku nyelvvizsga??

Amugy meg hogyan lehet felkeszulni egy ien vizsgara?? ahh tudom hogy itt van a net es en is keresgelhetnek, de sajnos a heten nagyon nincs idom:\ szoval nagyra ertekelnem a valaszokat:D

2010. szept. 17. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen nehézségű egy magyar felsőfokú nyelvvizsga, de nálunk, Romániában így van, ha cambridge nyelvvizsgával rendelkezel, előnybe részesít és simán bekerülsz az egyetemre persze csak a nyelvekre.

Nem tudom nálatok ez hogy működik.

Egyik barátom készült cambridge vizsgát lerakni, aztán nem maradt ideje készülni, mert az orvosira ment és oda fontosabb volt felkészülnie, de azelőtt az angol tanárnőjével, még suliban tartottak különórákat. Egyedül aligha tudsz felkészülni. Pluszba segít ha neten is oldogatsz teszteket. És mivel nem kell újra lehrakni, hanem egy életre szóló bizonyítványt kapsz angol nyelvtudásodról, sztem nagyon nehéz vizsga.


[link] Itt ír a vizsgáról és tesztek is vannak.

2010. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet nehezebb a cambridge nyelvvizsga felsőfokú szintje, mint a többi nyelvvizsgáé, viszont mivel brit, kint értékelik, jobban elfogadják. csak írd be a google-ba, hogy cambridge nyelvvizsga, és máris ott vagy a honlapjukon, megtudhatsz róla többet
2010. szept. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!