Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Soha nem tanultam németet,...

Soha nem tanultam németet, CSAK a duolingóval ha végig viszem mit érek el?

Figyelt kérdés

ÜDV, pénzt németre NEM szeretnék költeni az angol a fontosabb, arra költöttem, online tanfolyam, könyvek, . Egy kicsit bele fásultam az angolba, most úgy érzem, vagy meg unom az egészet, (ami nem lenne jó , mert erre pénzt is áldoztam(!) ) , vagy kicsit mellékvágányra teszem, és egy új ingert adok az agyamnak,- No ez lenne a duós német- tanfolyam, magyarul.


A kérdés tehát, ha végig viszem a német tanfolyamot a duón, akkor milyen szinten lehetek németből? köszi


2022. ápr. 21. 14:22
 1/8 anonim válasza:
17%
Mivel a magyar igekötős igék használatába is belefásultál, valamint az angolt is feladtad idő előtt, ezért a helyedben valami mosogatói állással próbálkoznék.
2022. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor a napi idióta válasz megvolt...


DIREKT IRTAM, hogy az angolt nincs szándékom feladni, mert arra költöttem..,

2022. ápr. 21. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
a duolingóval megtanulsz pár tucat szót, ha hallgatva-gépelve tudsz tanulni. ha nem, akkor ennyit se ad, de cserébe elbsztál vele rengeteg időt, amiben tanulhattál volna (vagy dolgozhattál volna, hogy több pénzed legyen nyelvórákra). amúgy alapfok alatt, mert nyelvtant pl nem tanít, tehát legjobb esetben is lesz egy kupac szavad, amivel nem tudsz mit kezdeni.
2022. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen, duolingo nagyszerű arra, hogy alap nyeltudast gyakorolgass, de meg nem tanít németül.
2022. máj. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi
2022. máj. 2. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Én olaszt kezdtem duolingoval, jegyzeteltem mellé es nyelvtani könyvet is vettem külön, már egy B1-es próbavizsgát 68%-ra megcsináltam. Ha teszel bele energiát, azért meg lehet egyedül is tanulni németül, nem egy annyira bonyolult nyelv, sőt a második legkönnyebb kategóriába van ( ha beszélsz angolul)
2022. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Angolt próbálgattam, érezhető volt hogy alapot nem ad, csak gyerekes szintű mondatokat gyakoroltat. Szintenként berak 4-5 új szót amit különböző egyszerű mondatokban tálal. Rááldoztam nagyjából 4 órát az egészre és nem tanultam semmit. Ennyi idő alatt egy nyelvkönyvben megtanulsz jó pár szabályt, igeidőt, szavakat, amikkel meg tudsz szólalni ha a helyzet úgy hozza.
2022. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7es, azért 4 óránál többet kell erre rászánni, az elején egyszerü de nehezedik ahogy előre megyünk.
2022. okt. 14. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!