Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szintet (A1-C) lehet...

Milyen szintet (A1-C) lehet elérni, ha csak Duolingoval tanul az ember?

Figyelt kérdés
Spanyol nyelvre gondolok elsősorban.

2022. febr. 9. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A1
2022. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Semmilyet. Nem értem, miért sztárolt app ez. 2 nyelvvel próbáltam (mindkettőt jól beszélem), egyet ki is maxoltam rajta, hogy megnézzem, meddig megy el és egy rakás ....


Miért kell ezt csinálni? Amennyi időt ráfordítasz, már akár normálisan is tanulhatnád a nyelvet, aminek eredménye is lenne.

2022. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A1 max A2... Én sem értem mire föl van ez a rajongás az appért, csomó nyelvből ilyen össze vissza maszlagot tanít...
2022. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Beszédet csak élőben, beszélve lehet megtanulni. Írást szintén. Amúgy nem az igazi, mert elvileg helyes fordulatokat sem mindig fogad el, mert bele van táplálva egy megoldás, és ha nem pont éppen konkrétan azt adod meg, (de egyébként esetleg helyes a megoldásod), akkor sem fogadja el.


Szóval sokkal jobb, az írást mással gyakorolod és értékelteted (élő személlyel, erre az AI megbízhatóan egyelőre szerintem nem képes), a szóbelire pedig élő emberrel gyakorolsz, akár online, akár a világ túlsó végéről is. Vannak erre más remek appok.

2022. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom hogy A1-A2-es szint. Játéknak nagyon jó, de ennyi. Ahhoz, hogy valaki tudjon egy nyelvet mind a négy készséget fejlesztenie kell, szövegértés, hallásértés, írásban megnyilvánulás és beszéd. Tudnia kell mikor használjon egyes nyelvtani szerkezeteket (nem arra gondolok, hogy bemagolja a szabályt, hanem hogy mikor beszél automatikusan jön.) A duolingo ezeket nem igazán fejleszti.
2022. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4-es!

Melyik másik appokat ajánlanád?


Én így kiegészítésként szívesen használom, míg elérek egy A1-et, aztán meg jöhet valami kurzus.

2022. febr. 9. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem ajánlanék appokat.


Beszéd valódi partnerekkel kézzel-lábbal: italki.com (vagy bármilyen ehhez hasonló oldal)


Írás olyanoknak, akik javítják, mert anyanyelvük: lang-8.com


Nyelvtan: akármelyik tematikus nyelvtankönyv (angolból pl. a Grammar in Use)


Hallott szöveg értés: vloggerek, filmsorozatok (kizárólag külföldi felirattal, nem magyarral)


és minél több gyakorlás (értsd: rádió, zene, minden kütyü átállítva, egész nap használni, haszánlni a nyelvet).


Az appok közül egy van eddig, aminek látom létjogosultságát, ez pedig az Anki (ez is kizárólag csak saját kártyapaklival, nem standardizálva). A többi időpocsékolás.

2022. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ötös vagyok, az előzöt csak kiegészíteni szeretném mert nagyon jókat írt. Még alkalmazàsban azótanuláshoz a quizlet is jó, de te csinálod a kártyákat.

Hinative oldal is jó, ott anyanyelviek válaszolnak nyelvi kérdésekre.

Mivel spanyolra irányul a kérdés így tudom ajánlani a Cervantes intézetet is ha budapesti vagy. Nem nyelvtanfolyamra gondolok, hanem szoktak lenni kulturális események, filmek és ezek ingyenesek. Bár most a Covid miatt nem tudom hogy van. Továbbá nem tudom, mi a célod, de ha nyelvvizsga akkor leginkább spanyolországi spanyolt hallgass.

2022. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Én latin-amerikai (venezuelai) spanyolt beszélek, semmi kivetnivalójuk nem volt vele a nyelvvizsgán, sőt a hallás utáni értéses feladatban DELE-n van mexikói és argentín beszélő is általában.
2022. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
2022. febr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!