Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van németül a " mi jàratban ?...

Van németül a " mi jàratban ? " nak magyar megfelelője? Vagy vmi udvarias kérdés hogy miért jött erre? Hogy ne úgy kérdezzem hogy Warum/ Wofür bist du gekommen.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld magyarul megfogalmazni, hogy más kifejezéssel hogyan mondanád...


Ez a "mi járatban" nem túl udvarias kifejezés.

2022. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem teljesen barátinak hangzik. Persze lehet azért is mert nálunk többet használják.
2022. ápr. 25. 12:09
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

2: de tudnál írni hozzá egy kontextust? vagy helyzetet, amikor ezt használod...??


Pl. előzetes bejelentés nélkül becsönget hozzátok egy rokon, és akkor kérdezed? Vagy totál ismeretlen embernek mondanád?

2022. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

lemaradt a lényeg :-D, bocs...


Szóval azt sem tudjuk, hogy tegezős vagy magázós a kérdés...


Magázódva lehet egy ilyen kifejezést használni:

Was bringt Sie hierher?


Tegeződve:

Was bringt dich hierher?



De nem egy udvarias kifejezés németül sem.

2022. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Pl:. A munkahelyeden dolgozol és bejön egy régi munkatársad vagy volt főnököd. És ekkor nem azt kérdezném hogy Was machst du, vagy was machen Sie da? Hanem ebbe az esetben nekem annyira oda illő lenne az hogy mi jàratban?


És ezt mi felénk mindkét esetben, azaz ha valakit magázol is lehet használni és ha tegezed is.

2022. ápr. 25. 14:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5: köszi, így már közelebb jutottunk a megoldáshoz.


Én azt mondanám: "Was kann ich für dich (für Sie) tun?"


Ez így udvarias.

2022. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%
Esetleg mirrel meg Ihnennel is helyes
2022. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. ápr. 25. 15:31
 9/15 anonim ***** válasza:

7 vagyok: mért lettem lepontozva?

Nem helyes? Akkor bocsi és megmodanátok, hogy miért nem?

Ha pedig bunkónak tűnik az csak amiatt van, mert íráson keresztül nem jön át a hangsúly

2022. ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

mi jàratban ? Ez magyaros, nemetben ilyen nincs. Meg ehhez hasonlo sem. Abban az esetben, ha


" A munkahelyeden dolgozol és bejön egy régi munkatársad vagy volt főnököd. És ekkor nem azt kérdezném hogy Was machst du, vagy was machen Sie da? Hanem ebbe az esetben nekem annyira oda illő lenne az hogy mi jàratban?"


akkor azt kerdezheted, hogy: Jee, Fritz, schon lange nicht gesehen, schön, dass du vorbeigekommen bist. Kann ich für dich etwas tun?

2022. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!