Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segitene egy angolos 3 mondat...

Segitene egy angolos 3 mondat leforditásával?

Figyelt kérdés

On rainy nights I could hear you moanin' down the chimney.


That's one way of meeting the situation.

Shipping clerk comes home, finds missus with boarder.


I think we're being very sensible.



2022. ápr. 27. 19:39
 1/9 chtt ***** válasza:
80%

kb.

Esős éjszakákon hallottam a nyögésed/nyöszörgésed a kéményből.

Ez is egy módja a helyzet megoldásának./Így is lehet kezelni egy helyzetet.

A szállítmányozó/fuvarozó (akárki, te tudod, mi a foglalkozása) hazajön, és a feleségét a lakójukkal/az albérlővel találja.

Szerintem nagyon észszerűen viselkedünk/észszerűek vagyunk.

2022. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az elsőnél azzal kezdi, hogy You haunted me like a gost (megcsaltalak és a lelkiismeret furdalásom miatt) I could hear you...
2022. ápr. 28. 11:53
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos az a meeting the situation nem jelent valami mást is, mert kezelni/oldani úgy, hogy: a fuvarozó hazatér és feleségét... ez itt hol megoldás?

Nem valami értelmezés vagy ilyesmi?

Viszont azt azt mondja:Then there's another way. Intelligent artist

returns unexpectedly, finds treacherous friends. Both discuss

the pros and cons. of the situation in grownup dialogue.

And there's a third way. I'll kick your teeth out, tear your head off, and beat some decency into you (persze ezt az utolsót a haverjének mondja, nem a nőjének):

2022. ápr. 28. 12:36
 4/9 chtt ***** válasza:
100%

Aranyos, senki le sem poty-poty a kérdést, de amikor valaki lefordította a mondatokat, egyből le lett pontozva... viszont nem látom a lepontozók jobb/helyesebb megoldását.


No de sebaj.


Igen, tudom, hogy az első előzménye az, hogy "szellemként kísértettél", mert amikor először kiírtad (vagy valaki más?), utánanéztem, csak aztán nem foglalkoztam véle tovább. Valami gond van a megoldásommal?


meet the situation - önmagában "megfelel a helyzetnek", de így mondatban inkább azt jelenti, amit írtam... másodiknak írtam: így (is) lehet kezelni egy helyzetet.


No, megnéztem a szövegkörnyezetet. Nincsenek kiírva a szereplők, tehát tévedhetek is, akkor bocsi.


- George...

- Pofa be!

- Nos, ez is egy módja a helyzet kezelésének. Szállítmányozó (vagy bárki) hazajön, asszonyt a lakójukkal találja. Tányérokat tör. Ez burleszk.

Aztán ott a másik mód. Intelligens festő/művész hazatér, és álnok barátokat talál. Felnőtthöz méltón megvitatják a helyzet előnyeit és hátrányait. (itt a párbeszédet kihagyhatod, de bele is írhatod valahogy, hogy felnőtthöz méltó párbeszédben... de szerintem a magyar nem beszél így)

És van harmadik lehetőség. Kirúgom a fogad, letépem a fejed, és egy kis illemet/tisztességet verek beléd.

Olcsó melodráma. Nagyon unalmas.


Nekem ennyire telt, bocs, ha nem tudtam segíteni.

2022. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Helyzet lereagálásához mit szólsz?
2022. ápr. 28. 22:04
 6/9 chtt ***** válasza:
100%
Mijjaza lereagálás? Bocs, ha nem is vagyok olyan idős, mint a film... Egy '33-ban készült filmben nem reagálnék sem le, sem fel. A helyzet kezelése tökéletesen illik a szövegkörnyezetbe, és magyarul van. De a végső megoldás úgyis a tiéd. :)
2022. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Legyen. Köszönöm.


Pedig azt hittem, már éltél 1933-ban, és láttad Hitler hatalomra kerülését is, nemcsak a Putyinét :D

Na jó, csak viccelek.

2022. ápr. 28. 22:28
 8/9 chtt ***** válasza:
71%
:D
2022. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, a Kim-dinasztiáét azért már megérted :D
2022. ápr. 28. 23:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!