Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire igaz az, hogy ha az...

Mennyire igaz az, hogy ha az ember kimegy egy országba, akkor ott megtanulja az adott idegennyelvet?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire. Az idegen nyelv (a közhiedelemmel ellentétben) nem “ragad” az emberre, max. óvodás korban az a 100-200 szó. De felnőttként már aktívan tanulni kell, tanártól. Akkor is, ha külföldön vagy.
2022. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Semennyire, maximum az ilyen "Én lenni magyar dolgozni IT szektor" szintű makogás. A nyelvtudás akkor jön ha aktívan gyakorol az ember, nem csak ellavírozik az angollal
2022. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg igen, "ragad" rá úgyis valamennyi. Természetesen nem anyanyelvi szinten, de hogy a hétköznapi életben elboldoguljon annyi biztosan.
2022. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
3. Te külföldön élsz? Mert én igen, 10 éve. És rengeteg magyart és más kelet-európait ismerek kint. A nyelvtudás NEM ragad. Nyilván egy-egy helyi kifejezést azért megtanulsz az ABC-ben, piacon, dm-ben, munkahelyen… de ez önmagában nem nyelvtudás. Maga a nyelvtudás nem ragad. Segít valamennyit a nyelvkészségben, ha kint élsz és minden nap gyakorolsz, de tanár, tankönyv és mindennapos aktív tanulás szükséges.
2022. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

nem igaz

én éltem szlovákiában, egy kukkot sem tudok szlovákul

2022. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A ragad-nem ragad skála azért ennél szélesebb, és az igazság középen van.

Sok dologtól függ, hogy kire mennyire „ragad” a nyelv anyanyelvi környezetben (milyen alaptudással rendelkezik, mennyire jó a nyelvérzéke, mi a konkrét nyelv), de egy bizonyos szint mindenképp elérhető csak azzal, hogy hallod, mások hogyan beszélnek. Azonban ha tényleg értelmesen használható nyelvtudásra akarsz szert tenni, akkor a nyelvtannal ugyanúgy foglalkoznod kell, mint ahogy a saját anyanyelved nyelvtanát is tanulod cca. 12 évig (és sokaknak még azt sem sikerül elsajátítaniuk...).

Nekem van egy svéd ismerősöm, aki már kb. 20 éve él Magyarországon, és bár egy átlag külföldihez képest jól beszél/ért magyarul, még most is észre lehet venni, hogy a mondatokat nem rutinszerűen használja, hanem összerakosgatja, emiatt a beszéde nagyon akadozó (nyelvtanilag viszonylag jól beszél, az „én akarni dolgozni IT szektor”-szintet már meghaladta). Persze az angolt a magyarral összehasonlítani ebben az esetben nagyon meredek, de az ő példája mutatja, hogy nem elég csak a nyelvben élni, ellenben elérhető az a szint, hogy meg tudod érteni a többi embert és másokkal is meg tudod értetni magad.

2022. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Amennyiben kimozdul otthonról, kommunikál másokkal, elkezd dolgozni, akkor megtanul. Mi a férjem munkája miatt költöztünk ki. Én mindig kerestem az alkalmat, hogy ha csak pár mondatot is, de beszélgessek valakivel, még ha csak kezdetlegesen is. Mikor mentem boltba, és találkoztam a folyosón a takarítónővel, akkor vele is próbáltam beszélni kicsit, a boltba a pénztárossal pár szót, a parkban ráérő anyukákkal, nyugdíjas nénikkel. Bár ez országtól függ, ahol zárkózottabbak az emberek, ott nehezebb. Emellett kezdetben rövidebb videókat, majd később filmeket néztem, gyerekkönyveket, újságot próbáltam olvasni, zenéket hallgattam. Egyébként hosszú időbe tellett, mikor elkezdtem dolgozni, akkor már gyorsabban fejlődtem, majd beíratkoztam főiskolára, ott rengeteget kellett hallgatni, olvasni, beadandókat írni. És mindenhol, mindenkivel próbáltam beszélgetni. Konkrétan nyelvtant nem tanultam, de néha utánéztem pár szabálynak. Egyébként a lányom már itt jár iskolába, és szinte tökéletesen beszél magyarul, annak ellenére, hogy magyar nyelvtant soha nem tanult. A helyesírása valóban nem túl jó, mert egyszerűen nem ír magyarul.
2022. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!