Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt német érettségiken...

Apacs01 kérdése:

Emelt német érettségiken szinte mindig előfordul egy Beitraghoz véleménykifejtés, milyen formában kell olyat írni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam ilyet megírva, ha valaki tudna küldeni, az nagy segítség lenne.

2022. máj. 3. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt keresgélj!


[link]

2022. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyet már találtam, nekem ilyesmi kéne: [link]

Tehát maga a levél.

2022. máj. 3. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:

De ez egy e-mail...

Akkor pontosan mi kene?

2022. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az szokott lenni, hogy megadnak egy rövid szöveget, pl. Roboter im Alltag, vmi ismeretterjesztő szöveget, és utána 200-250 szóban vélemémyt kell írni róla. Ilyenből keresek egy rendesen megírtat, de a neten nem igazán találni.
2022. máj. 3. 17:06
 5/11 anonim ***** válasza:
4: de soha nem csináltatok ilyet német órán?? Faktra jártál?
2022. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Faktra nem jártam, órán pedig nem csináltunk ilyet, de kitöltöttem korábbi emelt érettségiket, azok 80% körül sikerültek, csak az íráskészség megy nehezebben.
2022. máj. 3. 19:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát mivel nem leeht tudni, hogy milyen cikket / ismeretterjesztő szöveget kapsz, így nem tudsz találni "általános" leírást.

Hiszen tök másféléket kell írni mondjuk a sárgarigók szerelmi életéről, vagy egy turisztikai látványosság értékeléséről, netán valami műszaki újdonság sokrétű használhatóságáról....

2022. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nézd, ehhez a feladathoz pont nem igazán lehet bármit megtanulni...ott a megírt példa abban, amit linkeltél. a szavakat és a nyelvtant kell ismerni, és azzal megírni amit a feladat vár tőled.
2022. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt értem h maga a tartalom mindig más, viszont van valamilyen formai követelmény? Pl az elejére Hallo Leute, a végére meg vmi elköszönés kell? Vagy ez egy egyszerű fogalmazás, és nem kellenek ilyenek?
2022. máj. 4. 00:25
 10/11 anonim ***** válasza:

9. Jezusmaria....


Miert kéne levélformat adni egy velemenykifejtő esszenek??

2022. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!