Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak az angol vizsgával?

Mit csináljak az angol vizsgával?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta tervezgetem, hogy mostanában majd leteszek egy angol felsőfokút. Eleinte az ECL, Euroexam, Telc között nem tudtam dönteni, de végül a legszimpatikusabb az ECL. A legkényelmesebb nekem júliusban, vagy esetleg augusztusban lenne, de nyilvánvalóan akkor nincs vizsgaidőpont, csak szeptemberben, akkor is szeptember végén, a szóbelik meg gondolom október elején lennének. Azért ilyen későig már nem akarnám húzni, az egyetem is el fog már akkor kezdődni. Most van még egy időpont június 10-én, de ez azért nem a legmegfelelőbb, mert nekem szóbeli érettségijeim lesznek akkortájt, illetve ugyan van olyan szinten az angoltudásom, hogy valószínűleg átmennék, de szeretek biztosra menni, jól begyakorolni mindent, mielőtt elmegyek vizsgázni és ezt olyan kapkodósnak érezném, főleg, hogy jövő csütörtökig kell leadni a jelentkezést. Egyébként tervező típus vagyok, nem szoktam utolsó pillanatos döntéseket hozni, de nagyon zavar, hogy csak szeptember végi dátum van legközelebb.

Szerintetek mit csináljak? Ti mit tennétek? Inkább várjak őszig vagy kockáztassak, feküdjek rá most nagyon a gyakorlásra és menjek el júniusban? Erős B2 szinten már bőven vagyok, a felsőfok küszöbén lehetek valahol.


2022. máj. 8. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb egyetem nem szeptember első hetében kezdődik, szóval eleve ott még nyersz 1-2 hetet. Illetve egyetemen első pár hétben általában nem sok minden történik, azon kívül hogy be "kell" járni órákra, szóval tudsz foglalkozni simán angollal, mielőtt el kellene kezdeni tanulni zárthelyikre.
2022. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, a lényeg lemaradt, bár szerintem következtetni lehet rá, én az őszi időpontot választanám :)
2022. máj. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézd végig az összes vizsgaközpont vizsganaptárát, hátha találsz júliusban-augusztusban. De én inkább várnék, agyonizgulnád magad, ha sebtiben elmennél. Az, hogy akkor kezdődik az egyetem, nem akadály, mért lenne az?
2022. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt egész biztosan nem fogsz erős B2-ről/"a felsőfok küszöbéről" erős C1-re jutni. Érettségizz csak le szép nyugodtan, nyáron pedig lesz időd rendesen nyelvvizsgára készülni. Az egyetem nem lesz akadálya a szeptemberi vizsgának.
2022. máj. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha honapot ota gondolkozon a vizsgan, akkor eddig miert nem tettel eleget erte? Honapok alatt mar boven “gyakorolhattal “ volna. A kerdes az, hogy meg van e a tudasod felsofokra, vagy nincs.

A tul sok tervezgetes, sokszor csak tervezgetes marad, soha nem honosul meg.

2022. máj. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!