Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell még egy nyelvvizsga?

Kell még egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ELTE-re járok osztatlan tanátképzésre 2019-től. Gimnáziumból van 2 B2-es nyelvvizsgám (német, angol), amit nem érettségivel szereztem, hanem rendes, akkreditált vizsgaközpontban. Mivel magyar és könyvtár szakos vagyok, ezért nem kellett a nyelvvizsga ahhoz, hogy felvegyenek. (Emelt érettségim magyarból volt)

Egy szaktársam mondta, hpgy nekem kell majd még egyet csinálnom, mert a bekerüléshez szükséges nyelvvizsgát nem fogadják el a diplománál. Én a törvényben nem találtam ilyen kitételt, az oktatas.hun talált szövegben meg nem tudtam értelmezni, mjt akarnak.

Megyek majd hivatalosan utánakérdezni is, de addig is, erről tudtok valamit? Az én esetemben komolyan kellene még egx harmadik nyelvvizsga is? (Idő és pénz szempontjából nagyon nem lenne számomra mindegy.)



2022. máj. 11. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Azt írod, a bekerüléshez nem kellett nyelvvizsga. Akkor? Miről beszélünk? Ha például anglisztikás lennél, akkor valóban nem elég egy angol vizsga, kellene egy másik. Ha angol-német szakos lennél, akkor merülhetne fel a kérdés, bár nem tudom elképzelni, hogy lenne olyan egyetemi szak, amelyhez három nyelvből lenne szükséges nyelvvizsga.
2022. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne fogadnák el?

Ha Magyarországon akkreditált nyelvvizsgát szereztél, azt elfogadják. Amikor valaki ilyen baromságokat mond, akkor kérj már tőle jogszabályi hivatkozást. Azt, hogy X és Y ezt mondja, nem jelent semmit. Nekem a szakfelelős egyetemi oktatóm is mondott olyan bődületes baromságokat ezzel kapcsolatban, hogy fal adta a másikat.

Nem kell még egy nyelvvizsga.

2022. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jogszabályra hivatkozott, bár nem konkrétan, ezért is néztem meg a jelenleg hatályban lévőt, illetve ezért is kérdezek több helyen utána.
2022. máj. 11. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanárként végeztem, 1 db, b2-es nyelvvizsga kell. Ennyi.
2022. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!