Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van élet angol nélkül?

Van élet angol nélkül?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy németből megvan a nyelvvizsgám és le is érettségiztem, viszont így az angolt sajnos nagyon elhanyagoltam. Nincs elég időm már az egyetemig angolból sok mindent csinálni. A kérdésem tehát, hogy mit gondoltok ez mennyire fogja megnehezíteni az életemet? Muszáj lenne csinálnom valamit, vagy ragad rám annyi angol amennyivel boldogulok?

2022. máj. 9. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, mit értesz boldogulás alatt.
2022. máj. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Valamennyire nem árt, kb az alapkultúra része, de nem sürgős. Meg attól is függ, hogy milyen területen fogsz dolgozni?
2022. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sokat számít, hogy milyen területen fogsz továbbtanulni. A szakon, amire én járok, megkerülhetetlen az angol. Nem nyelvszakról van szó, nem jelezték a felvételi során, hogy fontos lenne, de rengeteg tudományos cikket kell olvasni, amiknek a többsége angolul van. A szakdogámat én személy szerint nem tudtam volna megírni, ha nem tudok angolul, ugyanis szinte csak angol nyelvű szakirodalom szerepelt benne (és nem azért, mert direkt így csináltam, egyszerűen nem lett volna elég magyar cikk hozzá). Nálunk tehát elég nagy hátrányban van az, aki nem tud legalább középszinten angolul. De más szakon lévő ismerőseim elég jól elvannak nélküle egyelőre, szóval ez elég változó.
2022. máj. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Azt nem tudom, hogy neked kelle-e angol. De alapvetően nincs élet az angol nélkül azok többségének, akik vinni akarják valamire az életben.


Nekem például más nyelveket kellene tanulnom a céljaimhoz, de megértettem, hogy először angolul kell megtanulnom.

2022. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül csak a némettel nehéz lesz boldogulnod, még ha lenne mellé még 1 nyelv már jobb helyzetben lennél (akár olasz/francia/spanyol)


Az angol olyan mint egy multipass, mindenhova jó és legtöbb helyen kérik is. Én azt javasolom, hogy legalább egy B1 szintre tanuld meg, nem kell a nyelvvizsga, de ha pl interjún kérdezik, hogy beszélsz-e angolul legalább mondhatod, hogy kicsit.

2022. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mik a terveid, hová mész. Összességében élet nyilván van, az a kérdés, hogy neked mik az elképzeléseid. Mivel egyetemen tényleg nem feltétlenül lesz időd, én lehet megpróbálnék a helyedben (ha van rá anyagi háttered), valami intenzív 2-3 hónapos angol képzést a nyáron, mert amúgy nem árt, ha tudsz angolul.
2022. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen volt több tantárgyam, ahol hivatalosan magyar volt a számonkérés és előadás, de csak angol dia sor volt. Az előadáson meg gyorsan pörgött minden, kb 80-100 dia/előadás, így jegyzetelni közel lehetetlen volt.


Sőt még házifeladat kiírás is angolul volt. Volt olyan osztálytársam, aki azért bukta el a tantárgyat, mert többször rossz házit adott be, mert nem tudta normálisan értelmezni a szövegét a kiírásnak, meg a felkészítő anyagnak.


Plusz a mostani félévben is van olyan tantárgyam, ami csak labor feladatokból áll és azokra a felkészülő anyagok is 100%-ban angolul vannak, meg angolul tutoriálokhoz linkel pár helyen.


Tehát már csak egyetemen nagyon fontos.


Plusz most gyakornoki pozícióra interjúztam sok helyen és mindenhol még a HR interjún felmerült a kérdés, hogy "Átválthatunk picit angolra?" majd kb 5-10 percet angolul beszéltünk.


Volt olyan interjúm egy multinál, ami több körből állt és a 3/4 része csak angolul ment. Összesen kb 2,5 óra.


Gondolom ez szak függő, szóval nem mindenhol ez a helyzet, viszont az én szakomnak köze sincs a nyelvekhez BMEn mérnökinfó. Tapasztalatom szerint megkerülhetetlen a nyelv ismerete.

2022. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt. Alapvetően orvosira szeretnék menni, már ha felvesznek, de nem tudom ott milyenek az előadások...
2022. máj. 11. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy az orvosin milyen az anyag, de tekintve, hogy érthető okokból sokan mennek ki külföldre, és sok nálunk is a külföldi, aki ellátásra szorulhat, szerintem mindenképpen érdemes lenne az angolnak nekifeszülni, még ha nem is nyelvvizsgára akarsz gyúrni.
2022. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon hasznos az angol az élet minden területén tehát érdemes felfrissítened a tudásodat.
2022. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!