Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Túl sok a szabály az angolban,...

Túl sok a szabály az angolban, hogyan lehet ezt megjegyezni?

Figyelt kérdés

A tankönyvem olvasgatva, most ebbe futottam bele:


[link]


És ez semmi. Még a 12 igeidőt sem kezdtem el.


2022. máj. 12. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem így kell nyelvet tanulni. A magyart sem így tanultad, igaz?
2022. máj. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

A legtöbb szabály ilyen... vannak kivételek és a kivételeknek is vannak kivételei. :)

De ezt nem kell bemagolnod! Ezt azért írja le, hogy ha találkozol egy ilyen esettel, akkor meg tudd nézni, hogy miért is van így.

Ha elég sokat használod a nyelvet, akkor magától fog jönni, hogy mit hogy kell mondani... egyszerűen, mert úgy hangzik jól.


Attól meg ne félj, hogy "12 igeidő".

Teljesen logikus a felépítése.

Pl. ha megérted, hogy hogyan és miért képezik a folyamatos jelent, akkor az összes többi folyamatos igeidő is menni fog.

2022. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szóval akkor ami ott van a lapon, azt ne magoljam be?

2022. máj. 12. 11:35
 4/13 A kérdező kommentje:

#1


Magyarul hallás után tanultam, de akkor gyerek voltam. Szerintem az a képesség már elveszett.

2022. máj. 12. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlással, ismétléssel kell megszokni ezeket. Az pl. kevés embernek okoz problémát, hogy a my, your, our, stb. előtt nincs határozott névelő (the), pedig a magyarban van: az én kutyám = my dog, nem pedig *the my dog.

Nem szabad szóról szóra fordítani, mert az szinte sosem működik. Szerkezeteket, mondatokat kell sokat gyakorolni, és akkor a jelentés kapcsolódik össze a fejünkben a magyar jelentéssel, nem az egyes szavakat párosítjuk össze.

2022. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyeket felsőfokú vizsgára készülve tanultunk. Ha még az igeidőket sem tudod, én nem aggódnék a névelőkön....
2022. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát, pont az jutott eszembe, hogy ha a nevelőket nehéznek találom, mi lesz az igeidőkkel?
2022. máj. 12. 13:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Vagyis, nem nehéz a nevelő. Csak sok a szabály. :)
2022. máj. 12. 13:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Idő és idő.


A szabályok száma véges, egyszer elfogynak. Középszintre kevesebb szabály kell neked, mint felsőfokra. Lépcsőzetesen épülve, gyakorolva előbb utóbb megtanulod, és természetes lesz a használatuk. Na igen, kellemes nem lesz, és rövid idő alatt sem fog menni.

2022. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyeneket, ami a lapon van egyedül nyelvszakon kell így negtanulni nyelvészet órán. Szép sorban haladj, ne egyszerre akarj mindent tudni. És nem is biztos, hogy mindent kell tudnod. Majd a tanulàssal és a hasznàlattal ki fog ez alakulni. Az igeidőknél is mindig majd az adott igeidőre koncentrálj, teljesen felesleges azon aggódni, hogy úristen 12 igeidő van. (Plusz: ha ezt így most bemagolod, biztos vagyok benne, hogy 3 hónap múlva semmire sem fogsz emlékezni.)
2022. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!