Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 40 évesen hogy legyen középfok...

40 évesen hogy legyen középfokúm angolból, ha anno én nem angolos voltam?

Figyelt kérdés

Az angolt én nem tanulhattam soha, akkor még nem lehetett egyszerre két nyelvet tanulni.

Most jó nagy hátrányban vagyok.

Alapszinten vagyok, és nem tudok feljebb kúszni.

Különösen a szavakat tanulom nehezen, a kiejtés is nehéz.Reménytelennek látom.Sokba kerülnek a nyelviskolák/magántanár, most erre nincs keretem.


2022. máj. 12. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
nézz filmeket angolul angol felirattal
2022. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szerintem ennek akkor van értelme, ha vki már középfok környékén van.

mikor még az alapok sincsenek meg, ez idővesztegetés, mert úgysem értesz belőle semmit.

2022. máj. 12. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Én is így gondoltam, de erőltettem a dolgot, és egyszer csak elkezdett ragadni rám.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2022. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3


egész biztos vagyok benne, h. nem jó ötlet ezzel kezdeni.

stabil nyelvtani alapok kellenek, meg vmi. normális szókincs.az időmet okosan akarom beosztani.

2022. máj. 12. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nyelvet (nagyjából)kétféleképpen kell tanulni egymással párhuzamosan. Egyrészt kell aktívan használni a nyelvet, azaz olvasni kell, hallgatni, írni, beszélni. Másrészt a klasszikus értelemben kell a nyelvtant és a szavak jelentését tanulni. A tanulás nem megy egyik a másik nélkül, vagy nem olyan hatékonyan. A tanulás elején szerintem kevésbé fontos az aktív nyelvhasználat, a vége viszont kb csak abból áll.


Ha zéró nyelvtudással nekiállsz olvasni nem mész semmire vele, még akkor sem ha valami könnyített olvasmányról van szó. A listening dettó, a beszéd és írás meg pláne.

Én úgy kezdetem - kissé rosszul -, hogy megtanultam egy nagy rakás szót/kifejezést és a nyelvtan jó nagy részét. Ezzel a baj, hogy nem rögzül rendesen, nem lesz belőle aktív nyelvtudás, erre a célra tényleg aktívan használni kell a nyelvet.


A legjobb ha folyamatosan váltogatod a két tanulási típust. Egy kis nyelvtan, Anki, listening, olvasás, etc


Keress a szintednek megfelelő anyagokat. Ajánlom pl az English stories with levels appot.

[link]


vagy news in levels

[link]

2022. máj. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!