Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt angol érettségire, hogy legalább 90%-ot el tudjak majd érni belőle élesben? Akik anno emelteztek belőle és jól sikerült nekik, azok tudnának pár tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az érettségi után nemzetközi tanulmányokat akarok tanulni és oda a töri mellett egy nyelvi tárgy kell. Töriből nincs okom az aggodalomra, mert mindig is jó voltam belőle és a próbatesztjeim is általában 90% fölé sikerülnek, viszont angolból annál inkább, mer ott általában 65-80%-ot érek el (a legjobv talán 82% volt az egyik próbaérettséginél, 90 eddig sose). Ezek nem rossz eredmények, de azer edeskevés lesz, ha valóban nemzetközi tanulmányokat akarok tanulni és duplázni akarom a pontjaimat.


Aki tud,az ellátna par jo tanáccsal vagy linkelne pár gyakorló, segítő oldalt?



2016. dec. 17. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez már nem az a szint, ahol weboldalakon kellene tanulni. Kiegészítésnek jó, persze, de alapvetően keresned kellene egy magántanárt, és fogalmazásokat írni, beszélni, anyanyelvi szövegeéet hallgatni, és természetesen oldani a korábbi érettségiket.
2016. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Huh, hát nem tudom, mert nekem 94 százalék lett, de semmit nem készültem rá, egyszerűen magasabb szinten voltam már, mint amit a feladatlap megkövetelt. Ez egyelőre nem nagy segítség, de a jó hír, hogy ezt talán angolból a legkönnyebb elérni, mert mindenhol ott van. Viszonylagos alapokkal észrevétlenül lehet fejlődni belőle. Állítsd angolra a telefonodat, facebookodat (én ezt most hollanddal csinálom), nézz angolul sorozatot (először nehéz lesz, de aztán simán meg fogod érteni), a barátaidnak ha írsz messengeren, beszélj velük angolul (mármint, ha ők is tudnak nyilván :D). Olvasd sokat az angol Wikipediát, kövess angol oldalakat. Ami az érettségit illeti, tíz-húsz százalékot javíthatsz azzal, hogy begyakorlod a feladatsorokat, típusfeladatokat, de szerintem a nemzetközi tanulmányokon sok lesz az angol szöveg, meg nyelvvizsga is kell majd, szóval nem árt, ha egyébként a kompatenciáidat is fejleszted.


Szerintem, ha elég energiát fektetsz bele, simán menni fog. :)

2016. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem! :)
2016. dec. 17. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!