Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes oroszul tanulni? (lent)

Érdemes oroszul tanulni? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni egy szláv nyelvet, és az oroszon gondolkodom, hogy talán azt a legérdemesebb. Nem is feltétlenül azért, mert sok az átfedés, hanem pl egy szlovák, cseh, lengyel, ukrán, horvát is megtanulja mint idegen nyelvet, mert világnyelv és mégiscsak rokon-nyelv. Mi a véleményetek?

Én a munkám miatt elég sok ukrán menekülttel találkoztam, és az a tapasztalatom, hogy angolul elvétve beszélnek, de talán a nyelvi átfedés miatt nagy részük az oroszt megtanulta.

Köszi!



2022. máj. 17. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Érdemes, de nagyon nehéz. Nem a cirill betűk miatt, az a legkevesebb, de nehéz a nyelvtana. Egyébként jó ötlet, szép nyelv.
2022. máj. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha angolból már van minimum B2, akkor érdemes.
2022. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ukránok nem hogy megtanultak oroszul, hanem anyanyelvi szinten beszélnek oroszul. A déli, keleti, sőt, még a középső részeken is sokszor oroszul beszélnek az ukrán helyett. Abba meg ne is menjünk bele, hogy a tiszta ukrán nyelv inkább nyugaton található meg, mert középen inkább egy orosz-ukrán keveréknyelvet beszélnek.

Szóval, ha tudsz oroszul, akkor az ukránokkal és fehéroroszokkal is fogsz tudni kommunikálni.

A többi szláv nyelv azért jelentősebben eltér az orosztól, de kétségkívül sokkal könnyebb lesz utána már más szláv nyelveket tanulni, mert bár a szavak nem feltétlenül egyeznek, de a nyelvtanban nagyon nagy átfedések vannak.

2022. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy nehéz az orosz, de az angol mellett középfokon megtanultam a franciát is. Nem vagyok egy nyelvzseni, de nincs rossz nyelvérzékem. Ezek szerint a szlovákok, ukránok, csehek, lengyelek, stb kisebb szláv nyelveket beszélő népek is megtanulják az oroszt, mint nálunk a fiatalok az angolt?
2022. máj. 17. 13:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az angol, francia után vacillálok, hogy német vagy orosz. Bár ezek alapján az orosszal többre megyek. Aki beszél németül, az általában angolul is. Nyilván van kivétel, de sokkal több, aki ororszul beszél, de angolul nem.
2022. máj. 17. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Most, hogy Oroszország gazdaságilag egyre jobban és úgy tűnik, hosszú távon elszigetelődik Európától, nem biztos, hogy érdemes oroszul tanulni. Az meg csak egy hamis illúzió, hogy aki tud oroszul, megérti a többi szláv nyelvet is valamennyire. Az igazság az, hogy még az ukránt sem nagyon értik meg a csak oroszul tudók, mert az orosz és az ukrán szókincs csak kb 50%-ban egyezik meg. És a többi, nyugati/déli szláv nyelvvel sincs közelebbi rokonságban az orosz, sőt.
2022. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%

na most azért csak a háború miatt ne dumáljuk le az oroszról kérdezőt, értem én, hogy putyinnak és zelenszkijnek is kicsi a farka, az usának meg soha nem is volt, de ilyen alapon igazából pont mondjuk németet nem kéne tanulni legalább egy évszázada.

visszatérve a kérdésre, nehéznek nehéz, de ha már tanultál korábban franciát, akkor nem ez lesz az első köcs.g nyelvtann amivel találkozol... ráadásul nekem a szókincse éppen elég könnyű, rengeteg az angol/német/francia/magyar(!)ra hasonlító szóhelyesírásilag egy kisebb tragédia vagyok, de hamarabb elkezdtem vele beszélni, mint annó franciával.

ha a jelenlegi felhasználhatóságát nézzük, ha a szociális szférában, utaztatásban, kereskedelemben, esetleg rendvédelemnél dolgozol, akkor most mindenképpen jól fog jönni az elkövetkező években (az ukránok igenis értik az oroszt, kivéve ha duzzognak, de az meg az ő bajuk). hosszú távon is jól fog jönni, vagy legalábbis reméljük, hogy nem gurul el az usa gyógyszere végleg, és elfogadja, hogy nem egyeduralkodó a földön. (arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen gazdag kultúrához férhetsz hozzá a nyelv által, ami inkább privát felhasználhatóság, de hátha érdekel néhány embert még...)

2022. máj. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!