Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék oroszul tanulni....

Szeretnék oroszul tanulni. Budapesten milyen jó tanfolyam van? Érdemes tanfolyamra menni, vagy inkább magán tanár?

Figyelt kérdés
hajlandó vagyok 120 ezret is áldozni rá, hogy biztos alap nyelvtudást sajátítsak el, amire építkezhetek.

2013. máj. 28. 05:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Akkor magántanár és önszorgalom.
2013. máj. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a magánvélemyényem, hogy teljesen kezdőként totálisan felesleges pénzkidobás a magántanár. Szerintem érdemes tanfolyamon kezdeni, aztán majd ha úgy érzed, hogy többre is képes lennél, mint amit egy csoport ad, akkor érdemes magántanárhoz járni.


Én Budapesten az Orosz Intézetbe jártam tanfolyamra. kezdő szinten sok tanfolyamuk van, de el lehet jutni egészen felsőfokú szintig is náluk. A legtöbb tanáruk anyanyelvi, és nem is vészesek az áraik. Az a jó, hogy nem kell attól tartanod, hogy az alacsony jelentkezési létszám miatt nem indítják a csoportot, mint ahogy egy általános nyelviskolában ez simán előfordulhat egy ilyen, nem túl felkapott nyelvvel, mint az orosz.

2013. máj. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Kerestem olyat, hogy Orosz Intézet, de nem tsláltam, csak ezt: [link] Erre gondoltál?
2013. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit szeretnék mondani,hogy 2 évvel ezelôtt a neten elkezdtem az oroszt tanulni itthon teljesen kezdôként,ingyen,majd megrendeltem az Elo-tól a haladó csomagot,aztán magántanárnál vettem kb 10 órát (nyelvvizsgafelkészítôt) és már megvan a felsôfokú nyelvvizsgám ebbôl is.
2013. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen. Bocsánat kimaradt a nevéből egy szó: Orosz Kulturális Intézet.


Utolsó: Bocsi, de ezt nagyon nehezen hiszem, inkább reklámnak gondolnám ezt a hozzászólást.

2013. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Miért nem hiszed el neki?

Én magamtól tanultam meg az angolt, és felsőfokúm van. Volt ugyan angolóránk az iskolában, de az inkább a vicc kategória volt.

Németet már jobban tanultuk (nemzetiségi iskola), de azzal is inkább egyedül jutottam el a felsőfokú szintre, évekkel előbb nyelvvizsgáztam, mint a többiek.

A spanyolt pedig kezdettől teljesen egyedül tanulom, sosem vettem órát, sosem csináltam nyelvleckéket. Regényeket olvasok (nulláról is így kezdtem, csak ismert regénnyel!), filmeket nézek, dalokat tanulok... Nincs még nyelvvizsgám, de beszélem a nyelvet, és mindent megértek.

Ez NEM nagyképűség akar lenni, hanem tény. Aki szereti a nyelveket, és van türelme hozzá, az igenis meg tudja tanulni egyedül is.

Míg mondjuk az egyik barátnőm meg a matekot imádja, és már 10 évesen azzal játszott, hogy egyenleteket csinált meg, pedig sosem tanultunk még akkor olyat. Van ilyen. Nekem a matek nem menne, másnak a nyelv.

Nem kell meghazudtolni valakit csak azért, mert neked lehetetlennek tűnik, amit mond!

Nekem speciel az is lehetetlennek tűnik, amit Mozartról tudok, de attól még nem mondom, hogy hazugság. (Persze ez nem azt jelenti, hogy magamat egy percig is egy zsenihez akarnám hasonlítani! Ez csak példa.)

2013. máj. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó!Az már a te dolgod,hogy elhiszed- e vagy sem!Szerintem a reklám helye nem itt van!
2013. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
6-os köszönöm!Látom te is szereted a nyelveket!
2013. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Én kérek elnézést! Leborulok zsenialitásotok előtt! Így már jobb?

Csak a kérdezőnek semmi segítséget nem nyújtotok a kis öntömjénezésetekkel. Szövegértés?

2013. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Milyen öntömjénezésről beszélsz? Egy hozzászólásra reagáltunk, amit, ha jól látom, azóta kitöröltek.


Egyébként meg az volt a segítség, hogy azt tanácsoljuk: önállóan is kezdjen el foglalkozni a nyelvvel, mert igenis meg lehet úgy is tanulni!


Ettől függetlenül én az első válaszomban még magántanárt is ajánlottam, mivel lehet, hogy, ha sürgős a nyelv megtanulása, azzal gyorsabban tud haladni a kérdező.


Ellenben amúgy TE semmivel nem segítesz neki, csak rontod itt a levegőt.

2013. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!